1 . MAYIS’ LARLA ZORDAN HUZURA DEMİŞTİK //

        Sermaye ve iktidarlarının önünü kesmeye çalıştığı ‘’emeğin bayramı  1. Mayıs’’ tüm baskı ve zorluklar rağmen, ‘’ tüm dünya da olduğu gibi, Türkiye de de 2012 de kutlanmıştı ..
        Gelişmiş ve sanayileşmiş ülkelerde bu böyleyken,  şimdiye dek ‘’Türkiye  emekçilerinin ‘’1.Mayıs bizim de günümüzdür, demelerinin  günahı nedir acaba..?
        Sistemde egemen güçlerin emekçilere ‘’ gaz  cop ve zaman zamanda kurşun sıktırıldığı 1.Mayıslar, Türkiye tarihinde kara kara da yazıldı ve  silinmiş de değil ..  Mesela 1977 ler..    
        1886 da kavgası kurulan ve 1910 yılında Paris de ilan edilen emeğin bayramı, Türkiye emekçileri tarafından ‘’bir  asır sora da olsa kazanılacaktı ve kazanıldı da ve yasal olarak da bir bayram havası içinde   (12012  de kutlanmıştı bile..
          O Günün Çalışma Bakanı Sayın ‘’Faruk ŞEN’’ Tandoğan da öğünerek ‘’bu gün bana nasip oldu demişlerdi..
         Lafla da değil, kanlı kavgalı mücadelelerin kazanımıydı bu  ‘’2012. 1. Mayıs ı..Ancak sermayenin emek üzerinde hakimiyeti ile baskı ‘’ daha ne zamana kadar devam edecek ise..
         ( AKP ye  ‘’N  oluyor yine, ‘’siz değil biz nereyi gösterirsek oralarda toplanacaksınız, TAKSİME bırakmıyoruz, deyip dayatmadan nasıl bir anlam çıkarılması gerekiyorsa,  hadi di siz deyin bari..? 
         Emekçiler kan ve revan içinde kazandıkları günü tüm dünya emekçileriyle kutlamalıdır  ve buluşacakları yer konusunda kararı da  kendi örgütleri vermelidirler..
         Bir seferinde ,‘’Taksime gitmek için ayet  hadis mi var, denmişti, bu da  neye yorumlanacaksa ..?  
         Taksim denen o meydanlarda  1.Mayısçılar emekçi kardeşlerini ‘’emek uğruna kurban vermediler mi,  oraya gitmenin elbette ki apayrı hemde,  çok çok bir anlam  var.. O olay nasıl göz ardı edilebilecekse..
          Emekçiler kendilerini kabul ettirmeleri  ve  emeğin karşılığını almak için  ‘’1.Mayıs’ı mücadele ve  dayanışma günü olarak ‘’hem de tüm dünya da, adlandırılmış kutlanmaktadır da.. Niçin AKP iktidarı buna amin demeyi halen içine sindirmekte zorlanıyor ise..
          Hiç mi hiç kimse,  eskiden olduğu gibi ‘’Ayet mi Hadimsi var, diyerek dayanışmaya çelme atmaya kalkmasın artık diyoruz..  
         2012 .1.Mayıs emeğin bayramının bir huzur ve coşku içinde olaysız geçmesi herkesi en içten  sevindirmişti bile..  Bu da neyin de nesi, yine emekçilerin karşısına bir dayatma hazırlıklarına koyuldular..  Emeğin  yüce değer olduğunu ve emekleriyle yaşamın ‘’kapısı ve kilidi olduğunu bile bile, devletin olanca gücü ve olanaklarıyla  onlara karşı koymaya hazırlanmaktalar..
         Daha yakın geçmişe kadar, emekçi kardeşlerimize yapılan ölçüsüz davranışlar ‘’ne gözlerden ve nede hafızalardan silinmiş  değil.. Ancak; emek üzerindeki baskı ve zor devam ettiği süre ‘’1.Mayıslar yıl be yıl o alanları daha da daraltacaktır elbette ki. .Öyleyken, ülkemize yakışacak olan emeğe saygı anlayışı hakim kılınmalıdır ve kılınsın diliyoruz ..
         (Emekçilerimizin 1.Mayıs dayanışma bayramlarının  huzur içinde geçmesini diliyor ve yürekten kutluyorum..
 
         Saygılarımla..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56