ADI KENDİNDEN BÜYÜK BİR İLÇE//

            1-2-3 Ağustos 2014  ‘’11.Uluslar arası Arguvan Türkü Festivali’’ yoğun bir ilgi ile ‘’her
      festivalde olduğu gibi, ‘’olaysız problemsiz olarak izlendi ve uğurlandı..
       Öncelikle İstanbul da kurulan Arguvan köy dernekleri, üst örgüt Vakıf  ve Arguvan Belediyesi’nin ve köy derneklerinin ortaklaşa hazırladığı ‘’11, Uluslar Arası Arguvan Türkü Festivali,  Adına ve amacına uygun olarak başladığı gibi, gelecek yıl buluşmak üzere denip ses ve alkışlarla yolcu edildi..       
       Program :  (Açılışlar, Paneller, Tiyatro, Gezi ve akşam saat 19 00 dan itibaren alanlardan aralara taşan ‘’büyük bir insan kalabalığı ile, başta Türkü olmak üzere sunulan müzik’le geç saatlere kadar, bazen de ele tutuşup halaylarla doyasıya eğlenildi..
      O güzelliklerin altında imzası olan, Başta:  Sayın, ‘’Belediye Başkanı Mehmet KIZITAŞ ve  Sayın Vakıf Başkanı Hasan AYDIN, olmak üzere hizmetten hizmete durmadan koşuşturan arkadaşları da birlikte yürekten kutluyorum..  Koştular sa başardılar da…
     
    Benim memleketim, güzel Arguvan
    Ben de buralıyım,  diyen sevinsin
    İster  gurbet  elde, yada  sılada
    Adını dillerden, duyan  sevinsin
 
    11, Arguvan U A. Türkü Festivalini o güzel insanlarla coşkuluyla yaşadıktan sora başta bir kıtasını bu araya koyduğum ‘’o şiiri  yazıp son kitabıma da koyduğuma ve övgüyle de anlattığıma bir o kadar da sevindiğimi duyurmak isterim..          
           Evet,  Arguvan ‘a ‘’Adından büyük bir ilçe dedimse, yazımı okuyan her yoldaş da bu
      görüşüme katılacaktır diye düşünüyorum..    
      Nüfusu 10 bin bile olmayan ‘’kendine has kültürü ile 30 bin insanı iki gün içinde o güzelim coşkuya çekebiliyor ve adını ülke ve ülke dışına da taşımış ise ‘’kim daha büyük, onu da düşünüp anlayanlar desin..  
       Ancak, sanat ve kültürün ‘’dünya barışı için en açık kapı olduğu her aklıselim tarafından biliniyor olsa da ne yazık ki, o güzelim etkinliğe üç kilometrelik ara bozuk yolun düzeltilmesi ilgililer tarafından Sayın ‘’Başkanımızı duymazlıktan geldiler.. Program sonu ‘’Arguvan polisimizin koruması ve gözlemleri sayesinde o ara kazasız belasız hele de geçilmiş oldu..
      Bu ‘’11. Uluslar arası Arguvan Türkü festivali her iki başkanın çabalarıyla zorluklar aşıldığını diye düşünebiliriz öyledir de, ancak yukarda da bahsettiğim gibi, ülkeyi yönetmek için göreve getirilen iktidarın binlerce vatandaşın kültür ve sanat adına düzenleyip yaşamak istediği bir programa katkı sunmaması da neye yorumlanacaksa anlamakta zorlanıyoruz..
      Türkü adına bu üç güne emek veren herkese bir daha gönülden teşekkür ediyor ve 2015 in sabırsızlıkla beklendiğini de ilgililere önemle duyurmak isteriz..        
        
      Saygılarımla..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56