AKP VE CHP ARGUVAN DA HANGİ YÜZLE //

      AKP iktidarının ötekileştirdiği Arguvan yıllardır tüm umutlarını CHP ye bağlamıştı..  Öyleyken bir kültür kenti olan Arguvan’ın kültür evi yoktur…
      2003 temmuzundan başlayarak arka arkaya on sefer gerçekleştirilen ‘’Türkü Festivalleri ile bir kültür kenti olduğunu kanıtlamış  ARGUVAN çırılçıplak ortada …
     S. Deniz Baykal  Genel Başkanken uğradığı festivalde ‘’Arguvan’a laik bir kültür merkezini bir yıl sora bitmiş haliyle görüp açılışını kendi ellerimle yapacağım..’’ Sayın Baykal bu sözü coşku dolu görkemli bir festival konuşmasında vermişlerdi..’ Sorası,  Arguvan’a ve festivallere gelen her parti önde gelenlerine bu verilen söz olduğu gibi aktarılmıştır..
     Sayın KILIÇDAROĞLU Genel Başkan olduktan sora geldiği festivalde o yer kendisine gösterildi ve kendisinden önceki Bakş. S. Deniz Baykal’ın ‘’partisi adına’’ verdiği o sözleri hatırlatılmış olmalı…
     Yıllardır boş ot ve dikenlerle kaplı o yer Arguvan’a ‘’laik bir kültür evi olmayı, ‘’nerde o sözler deyip sabırla halen beklemektedir..
     Türkiye  siyasetinde bu tip sözler seçim dönemlerindi verilirdi, Ancak o söz CHP ‘’adına bir Arguvan Türkü Festivalinde görkemli bir topluluk önünde verilmişti…
     CHP G. Başkanlarının Arguvan’a verdiği o söz,  Arguvan halkını tümden inandırmıştı ve dört gözle de beklediler…
     Neden ve  niçin en güvendikleri bir siyasi parti olan CHP bu sözünün arkasında olmadı, halen de merak edilmektedir..?
 
     AKP iktidarına gelince Arguvan ı bir üvey evlat olarak ötekileştirdiklerini iyiden iyiye kendileri de biliyor olmalılar.
     Örneğin ‘’Çalışmaları sürdürülen ‘’Yoncalı Barajı,  AKP iktidar olduğunda ödenek donduruldu iş frenlendi ve son iki yıldır ‘’bu sene yoncalı barajının ihalesini yapacağız sözleriyle işi seçim arefesine getirip dayattılar..
     İlçeyi dalından kolundan budarcasına ‘’Yargıyı ve As. Şubesini aldıkları gibi, TTK da pılını pırtısını alıp  kaçınca içi boş ve harabeye dönüştürülmüş Arguvan tek başına o güzel ‘’ünü ve adıyla kaldı..
     Oynak ortadan parçalanan yolundan o tarafa korkarak gidip gelinmektedir, o yolun ikiye ayrılan ara kumla kapatılıp ‘’başa gelecekler hiç de düşünülmeden geçişe müsaade edilmekte..
 
     Önümüzde seçimler var, arka arkaya yapılacak üç seçim hazırlıklarının yapıldığı şu günlerde, yörede daha çok oy bekleyen her iki  parti de sık sık ortalarda görünmeye başladılar,  Ancak, ‘’hangi yüzle?
 
     Güzel Arguvan kültür kentimizi bugünkü  haline dönüştürüp terk edenlerden oy isteyeceklere denilecek tek söz işte bu olmalı, ‘’hangi yüzle.?                                         
 
      Saygılarımla..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56