ARGUVAN BİR DAHA MI TEHLİKE ARZ ETTİ // ,,

       Arguvan a girmek üzereyken, Altan göçüp inen eski yolun yerine birkaç metre yukardan açılan yeni yol güzergahı ’’yine alttan açılarak yolu ortadan ikiye ayırmış. O haliyle tehlike arz edip etmediği ilgililer tarafından düşünülmüş olmalı diyoruz.. Şu an için ilçeye arabalı girecek olan herkesin dikkatli olması gerekir diye düşünüyoruz..
 
       İlçeye çıkılan o yokuşun hemen başından yolun ikiye ayrıldığı ara kumla toprakla doldurulmuş.. O aranın ne zaman ve nasıl kopup aşağıya doğru göçeceği biliniyor olmalı ki, insanların o çatlak yerden ‘’korkarak ta olsa’’ geçip ilçeye girilmesine nasıl müsaade edilebilmişe. Çünkü Malatya dan  geleceklere  ‘’ilçeye başka giriş imkanı olmadığı için, o aranın devamlı kullanılmasına müsaade edilmiş ..
       İyi de, kocaman yüklü ağır bir vasıtanın ‘’hızla inişi ve çıkışı sırasında korkulacak şeyler akla gelmez mi..?
       Bu durumdan ilçe sorumluları ‘’Sayın Kaymakamımız ve Belediye yetkililerinin mutlak surette  bilgileri vardır ve gerekeni de düşünmüş olmalılar..
 
       Ancak: il ve Bölge Karayolları yetkililerinin ‘’her an tehlike arz eden o işi ağırdan alma gibi bir tutumlarının izlendiği de biliniyor olmalı.. 
       Böylesi hayati önemi olan bir konunun öncelikli ve acil olarak öne alınması şart ve esas olmalıdır  diye düşünüyoruz..
       Geçmişte keyfi ve siyasi kararlarla durmadan yeri değiştirilen Arguvan’’ın, sonuçta durumu ortada..  Öyleyken; yetkili siyasilere, bu tip kararlar alınırken burası bir ders olmalıdır diye düşünüyoruz ve diyoruz ki, Arguvan nın arka arkaya yaşadığı bu durumlar karşısında, ileriye yönelik bir şeyler düşünülmekte midir, orasını da bilemiyoruz.. 
 
       O tip yanlı ve  partizan karalar ne yazık ki ‘’bizlerin  bilebildiği ölçüde, Arguvan için devam  etmekte..
       Örneğini,   2011  de ‘’Yoncalı Barajı’’ inşaat çalışmaları devam etmekteyken bu hükümetin gelmesiyle anında durduruldu.. ’11 yıldır dondurulan o çalışmalar yine de, son iki yıldır her Mayıs Ayı ortalarında, ‘’ihalesi yapıldı yapılacak gibi sözlerle iş askıda bekletilmektedir..
   
       Acaba, Yoncalı Barajı mahalli seçimlere kadar bekletilip, bir karşılık mı öne çıkacaktır, diye yöre halkı tarafından kaygılar oluşmakta.. 
                        
       O nedenle, yukarda ki açıklamalar ışığında ‘’tehlike yüklü bir duruma acilen el atılması gerekirken, atılmamakta..  Bu tip sorulu açıklama yapmamıza neden ise işte ortada, ‘’gözüken köy kılavuz istemez olsa gerek..  
 
      Saygılarımla..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56