10.ARGUVAN ULUSLARARASI TÜRKÜ FESTİVALİ 14-15 TEMMUZDA YAPILACAK

“Arguvan Belediyesi, Arguvan Vakfı ve tüm Arguvanlı derneklerin ortak organizasyonu ile bu yıl onuncusunu düzenleyeceğimiz, Uluslararası Arguvan Türkü Festivali 14- 15 Temmuz 2012 tarihinde Arguvan'da gerçekleşecektir.

10.ARGUVAN ULUSLARARASI TÜRKÜ FESTİVALİ 14-15 TEMMUZDA YAPILACAK
ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİNE DOĞRU OMUZ OMUZA
2003 yılından beri düzenlenen Arguvan Türkü Festivali 10. yılında kucaklayıcı, bütünleştirici bir eyleme imza atıyor. Bu yıl Arguvanlı tüm dernekler, festival organizasyonunda yer alıyor.
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş, Malatya Arguvan Köy Derneklerini temsilen Yusufhan Doğan, Ankara Arguvanlılar Derneği Başkanı Asım Aydoğdu, Almanya Arguvanlılar Derneği; Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı yaparak 10. Uluslar arası Arguvan Türkü Festivali hakkında kamuoyunu bilgilendirici bir basın toplantısı düzenlediler.
Basın açıklamasını Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan sundu. Taştan, şunları söyledi:
Arguvan Belediyesi, Arguvan Vakfı ve tüm Arguvanlı derneklerin ortak organizasyonu ile bu yıl onuncusunu düzenleyeceğimiz, Uluslararası Arguvan Türkü Festivali 14- 15 Temmuz 2012 tarihinde Arguvan'da gerçekleşecektir.
2003 yılından beri düzenlediğimiz, bu yıl da onuncusunu gerçekleştireceğimiz Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin daha görkemli, daha coşkulu geçmesi için bütün hazırlıklar yapılmaktadır.
Bugüne kadar on binlerce insanın katıldığı festivalimizde, kamuoyunda çok önemli ses getiren türkülerimiz; acımız, sevincimiz, sevdamız, kardeşliğimiz, ağıtlarımız, isyanımız ve dostluğumuzun sanatsal biçimlenişidir. Sanatçılarımız ve ozanlarımızın güçlü sesleriyle türkülerimiz, Arguvan’dan dünyaya yankılanacak.
Türkiye halklarının kardeşçe birlikte yaşamasını benimsedik. Dünya halklarının müziğini, türkülerimizle Arguvan’da buluşturduk.
Bizler, bir kültürün festivalini yapıyoruz. Bundan dolayıdır ki bütün kamuoyunu, kamuoyunun temsilcisi olan tüm basını 14- 15 Temmuz 2012 tarihinde onuncusunu gerçekleştireceğimiz Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’ne katılmaya davet ediyoruz.” dedi.

SULTAN KILIÇ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56