AĞBABA ARGUVAN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Arguvan İlçesi’nde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

AĞBABA ARGUVAN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Arguvan İlçesi’nde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.Ağbaba, AKP’nin demokrasi konusunda iki yüzlü olduğunu belirterek, “AKP’nin maskesini düşürdük” dedi.
CHP Milletvekili Ağbaba beraberinde Arguvan İlçe Başkanı Hasan Yücel, İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Mengüç ve Naki Düzova, İl Başkan Yardımcısı Erdal Akkar  ve  İl disiplin kurulu üyesi Yakup Korkmaz ile birlikte Arguvan’a bağlı Gümüşlü, Morhamam, İsaköy, Karahüyük, Ermişli, Çavuş, Çayırlı , Yenisu , Koyuncu, Konakbaşı, Koçak, Kuyudere Köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.
YENİ CHP ALANLARDA SİYASET YAPIYOR
Ağbaba yaptığı konuşmada “ Meclis açılıncaya kadar benim görevim halkımıza hesap vermek. Seçilmeden önce de sizin için çalışacağımızı söyledik. Bizim sizden başka güç aldığımız yer yok. Arkamızda farklı bir güç de yok. Sadece halkımız var. Siz nereden dertlendiyseniz biz de ondan dertlendik. Sizin düşündüğünüz gibi biz de düşündük. İnsan hakları ihlallerinin olduğu her yerde olmaya çalıştık. Alanlarda , meydanlarda, insan haklarının ihlal edildiği her yerde olduk. Kürecik’te ki kalkana karşı çıkışımız, Genel Başkanımızın önderliğinde Yeni CH’de bir politikayı da ortaya koydu. Artık alanlarda, meydanlarda siyaset yapılacağının işaretlerini verdi. 1 Ekim’de Meclis açıldı.2 Ekim’de 12 Milletvekilimiz ile birlikte Kürecik’te eylem yaptık.”dedi
AKP DEMOKRAT DEĞİL
CHP Milletvekili Ağbaba konuşmasının devamında “Malatya’nın değerlerine sahip çıktık. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü kapatılırken de , Şeker Fabrikası özelleştirilirken de karşısında durduk.Milletvekili seçildikten sonra Türkiye’nin çıplak gerçeği ile karşılaştık. Bu gerçek;  Türkiye’nin siyasi davaları. AKP son 7-8 yıldan beri   kendine muhalefet edenleri terör örgütü  üyesi diye içeri tıkıyor. Kimi zaman Ergenekon’dan, Balyoz’dan, kimi zaman KCK’dan, kimi zaman Devrimci Karargah’tan KESK’ten, kimi zaman Fenerbahçe davasından insanları cezaevlerine tıkıyor. AKP’nin demokrasi konusunda iki yüzlü olduğunu, AKP’nin demokrat olmadığını ortaya çıkardık. Onların maskesini indirdik. Bu siyasi davaların tamamında bir hukuksuzluk var. Tamamında İnsan hakları ihlalleri var.” İfadelerine yer verdi.
Ağbaba “Başbakan ,Bakanlar, Milletvekilleri her yerde nefret tohumu ekiyor. Kimisini mezhebinden dolayı, kimisini etnik kimliğinden dolayı  toplu hedef gösteriyorlar. Bu durum Türkiye’nin iç barışını zedeleniyor. Hep beraber , çağdaş- insan haklarına duyarlı insanların işbirliği yapması gerekiyor. Bu düzeni değiştirmek gerekiyor.”dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56