AĞBABA “EKMEK ARASI KÖMÜR YEMEK İSTEMİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Veli Ağbaba, Arguvan’da Cumhuriyet İlköğretim Okulunun yemekhane sorununu gündeme getirdi.

AĞBABA “EKMEK ARASI KÖMÜR YEMEK İSTEMİYORUZ”
Daha önce Arguvan Haber olarak yayınlayıp gündeme getirdiğimiz Arguvan Cumhuriyet Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Muharrem Bayram'ın öğrencilerin öğle yemeklerini bodrum katındaki koridorlarda yediklerini okula bir yemekhane yapılması talebi sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Veli Ağbaba  TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. 


AĞBABA,
“EKMEK ARASI KÖMÜR YEMEK İSTEMİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Veli Ağbaba, Arguvan’da kalorifer kazan dairesinin yanında yemek yiyen öğrencilerin sorunlarını gündeme getirdi. Ağbaba, öğrencilerin ‘ekmek arası kömür yemek istemiyoruz’ dediklerini kaydederek, Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na yemekhane yapılması için destek beklediklerini ifade etti.
 
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda Arguvan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerin sıkıntılarını gündeme getirdi.
 
Ağbaba yaptığı konuşmada; “Malatya’nın Arguvan ilçesinde 150 öğrencinin haykırışını Mecliste aktarmak istiyorum. Malatya’nın Arguvan ilçesi, Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulunda taşımalı eğitimle okuyan 150 öğrenci, iki yılı aşkın bir süredir yemeklerini, okulun kalorifer kazanının ve kömürlüğünün yanında yiyorlar. Öğrenciler iki yıldır “Ekmek arası kömür yemek istemiyoruz.” diye yetkililere sesleniyor, ancak kimse seslerine kulak vermiyor.
Okula yemekhane yapılması için okul aile birliği, ellerinde avuçlarında ne varsa vermeye hazırlar. Ancak kalan paranın, İl Özel İdaresinden veya Millî Eğitim Bakanlığı’ndan karşılanması gerekiyor. Buradan, Millî Eğitim Bakanına sesleniyorum: 2013 yılında bir ilköğretim okulunda öğrenciler, kömürlüğün yanında yemek yemek zorunda bırakılıyor. Çocuklar hastalıkla karşı karşıya kalıyorlar. Bu sorunun çözümü için sizlerin ve Meclisin desteğini bekliyorum” dedi.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56