AĞBABA KÜRECİKTEKİ ÜSSÜ ZİYARET İÇİN ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN İZİN İSTEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kürecik’e kurulan füze kalkanı ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

AĞBABA KÜRECİKTEKİ ÜSSÜ ZİYARET İÇİN ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN İZİN İSTEYECEK
AĞBABA “ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN İZİN İSTEYECEĞİM”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kürecik’e kurulan füze kalkanı ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Ağbaba TBMM Genel kurulunda yaptığı konuşmada “Kürecik’te ki üssü ziyaret etmek için ABD Büyükelçiliğinden izin isteyeceğim” dedi.


NATO GÜNÜNDE KALKAN ELEŞTİRİSİ

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba konuşmasında “Sayın Başkan, bugün NATO günü. Hepinizin bildiği gibi Malatya'da Kürecik'de bir üs kuruldu. Bu üste kimin yetkili olduğunu hâlâ ben milletvekili olarak öğrenemedim. Ekimden beri defalarca gündeme getirdim. Geçtiğimiz günlerde Genel Kurmay Başkanlığına yazı yazdım. Dedim ki: "Sayın Genel Kurmay Başkanlığı bu üssü ziyaret etmek istiyorum." "Yetkimiz yok." dendi, Dışişleri Bakanlığına müracaat etmem söylendi. Oraya müracaat ettim, cevap Millî Savunma Bakanlığından geldi, "İlgili makamlar izin vermiyorlar." dendi. Şimdi Kürecik'e Kürecik Kışlası İmar Planı yapılıyor. Bu planla ilgili ne bir bakan ne bir AKP’li yetkili Malatyalılara, bizlere, Millet Meclisine bir tek kelime bilgi vermediler. Burayı ne yapacaklar? İncirlik gibi bir üs mü yapacaklar?” dedi.

Ağbaba, konuşmasının devamında “Ayrıca, bir milletvekili olarak Cumhurbaşkanlığından izin istiyorum, Başbakanlıktan izin istiyorum, Millî Savunma Bakanlığından izin istiyorum; üsse girmek için en son Amerikan Büyükelçiliğinden izin isteyeceğim.” şeklinde konuştu.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56