AHMET ÇAKIR BÜYÜKŞEHİR KAPSAMINDA İLK İLÇE ZİYARETİNİ ARGUVANA YAPTI !

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya'nın büyükşehir statüsüne hazır olarak girmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, bu kapsamda ilçe ziyaretlerine Arguvan'dan başladıklarını kaydetti.

AHMET ÇAKIR BÜYÜKŞEHİR KAPSAMINDA İLK İLÇE ZİYARETİNİ ARGUVANA YAPTI !

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arguvan'ı ziyaret etti !

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arguvan'ı ziyaret etti. AK Parti İl Başkan yardımcıları Eyüp Sağlam, Hacı Bayram Yılmaz ve İdris Boztaş, belediye meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleriyle bazı belediye başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin de katıldığı gezide, Çakır, İlçe Kaymakamı Zafer Oktay'ı makamında ziyaret etti. 

Kaymakam Oktay, ilçede tarım ve hayvancılığın yoğun şekilde yapıldığını, Yoncalı Barajı'nın tamamlanmasıyla tarım arazilerinin büyük bir bölümünün sulanacağını söyledi. Arguvan'ın kültür ve sanat alanında da önemli bir ilçe olduğunu vurgulayan Oktay, ''Malatya'nın büyükşehir olması, ilimizin ve ilçemizin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır'' ifadesini kullandı. 

Çakır da Malatya'nın son yıllarda gerek şehirleşme gerekse de sanayileşme, eğitim ve sağlık gibi alanlarda hızlı bir gelişme gösterdiğini belirterek, büyükşehir statüsüyle birlikte yeni bir sürecin başladığını kaydetti. Malatya'nın bölgenin en önemli illerinden biri olduğunu vurgulayan Çakır, Malatya'nın büyükşehir statüsüne hazır olarak girmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, bu kapsamda ilçe ziyaretlerine Arguvan'dan başladıklarını kaydetti. 

Konuşmaların ardından Çakır, beraberindekilerle AK Parti İlçe Başkanlığı'nda muhtarlara Malatya'nın büyükşehir süreciyle ilgili bilgiler verdi. Çakır, daha sonra Arguvan Belediye Başkan vekili Ali Ekber Aslantürk, çarşı esnafı ve vatandaşlarla görüştü.Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56