AK PARTİ ADAYI VAHAP DOĞAN'IN AÇIKLAMASI VE PROJELERİ

AK Parti Arguvan Belediye Başkan Adayı Vahap Doğan’ın gönderdiği açıklaması ve projeleri

AK PARTİ ADAYI VAHAP DOĞAN'IN AÇIKLAMASI VE PROJELERİ
Daha öncede duyurduğumuz gibi Arguvan’da seçime girecek adaylar projelerini ulaştırması halinde hiçbir parti ve aday ayırımı yapılmadan yayınlanacaktır. www.arguvanhaber.com
 AK Parti Arguvan Belediye Başkan Adayı Vahap Doğan’ın gönderdiği açıklaması ve projeleri
Değerli Hemşerilerim,
         Yaklaşan 30  Mart yerel seçimleri ile birlikte ilçemizin, gelecek günlere daha aydınlık bakabilmesi için talip olduk. Talip olurken de elimizi taşın altına koyup  her şey Arguvan için diyerek yola koyulduk ve projelerimizi hazırladık.  Arguvan’ın  refahı ve huzuru açısından bu seçimlerin çok önemli olduğunu belirtmek ister , yapılacak çok küçük bir hatanın , çocuklarımızın hatta ve hatta torunlarımızın kaybetmesine neden olacağını düşünmekteyim .Bu bilinçle şunu hatırlatmak isterim ki: bu ne bir genel seçim ne de  bir parti seçimi; bu bir yerel seçim. Seçmenimizin ince eleyip sık dokuması, iyi düşünüp sağlıklı karar vermesi gerekir.Seçmenizden bu konuda gereken özeni göstermesini rica ediyorum.
     Son zamanlarda proje üretemeyenlerin, ilçe dışında yaşayan hemşerilerimizi arayıp onlardan yardım istemeleri, onları kendi emellerine alet etmeye çalışmaları son derece  üzüntü verici bir hadisedir. Ekip olarak 5- 6 aydır yoğun bir şekilde köy köy gezip projerimizi tanıttık. Biz projelerimizle Arguvan için varız diyoruz. Çünkü siyasetimizi bana oy vermek zorundasın şeklinde dayatmayla veyahut psikolojik baskıyla yapmıyoruz. Söylediklerimizin de yazdıklarımızın da arkadasın dayız  ve bundan kimsenin şüphesi olmasın. Tıpkı bundan önce yapmış olduğum şube yöneticiliği görevinde nasıl ayrım gözetmeyip herkesi bir tuttuysam şimdi de aynısını yapacağım. Ayrıca ben ve ekip arkadaşlarım adımızla değil, yaptıklarımızla anılmak istiyoruz. Sizlere hem projelerimizi hemde ekibinizi tanıtırken aynı zamanda bu projeleri icraata geçirebilmek için gerekli makam ve mevkiler ile de dirsek temasına geçerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve olumlu geri dönüşleri aldıkça hem kendi adımıza hemde ilçede yaşayanlar adına seviniyoruz. Şöyle ki konut ihtiyacını gidermek amaçlı başlattığımız ‘Toki’yi ilçemize getirmek’ sloganımızı basında haber başlığı olarak görmek bizde tarifsiz bir mutluluk yaratmıştır. Ayrıca bazı köylerimizde mevcut olan su sorununu tamamen ortadan kaldırdık. Köy yollarının düzeltilmesi için gerekli yazışmaları yapıp sırasıyla ve talep doğrultusunda çalışmalara da başlanmıştır. İlçemizi şehir merkezine daha yakınlaştıracak olan başka güzergâhlar hakkında görüşüp gerekli desteği alacağımıza dair sözümüzü de aldık. Özellikle ilçe tarımı dolayısıyla ekonomisi açısından Yoncalı barajının da takipçisiyiz.
Eminim ki sizlerden alacağım destekle projelerin yürütebilmesi ve özellikle takipçisi olabilmek için var gücümle çalışacağım.
 PROJELERİMİZDEN BAZILARI
BAŞARILI ÖĞRENCİLERİMİZE BURS
 - Arguvan nüfusuna kayıtlı olup, müracaat etmeleri halinde; başarılı olan lise ve Üniversite öğrencilerimize karşılıksız burs verilmesini sağlayacağım.
 - İlçe Merkezinde ve köylerimizde bulunan okullarımızın daha iyi eğitim ve öğretim verebilmesi için, belediye olarak temizlik hizmeti, boya badana işleri, bahçe düzenlemeleri, ders araç- gereci temin edip, park ve oyun alanları yapacağım
 MİSAFİRHANE PROJEMİZ
- Kıymetli Arguvanlılar ilçemizin kuruluşundan bu güne tam 60 yıl geçmiş, yani yarım asır ancak; hiç bir zaman ilçemize dışarıdan gelen bir misafirin konaklayabileceği bir mekan bugüne kadar düşünülmemiştir. Arguvan’ımızın en büyük eksiklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Belediyemizin imkanlarını kullanarak öncelikle misafirhane yapacağım.
 
BELEDİYE ARAÇLARINI YENİLEYECEĞİZ
-Belediyemizin araçlarına baktığımızda hepsinin zamanı geçtiği, modelinin kullanılamayacak kadar düşük olduğu açıkça görülmektedir. Seçildiğim takdirde İLK ÜÇ AY içinde belediyemizin araçlarının günümüz koşullarına uygun, halkın ihtiyaçlarını karşılayabilecek biçimde modernize ederek halkımızın hizmetine sokacağım. Cenaze hizmetlerinin gerçekleştirilmesi için ayrı bir birim oluşturulacaktır
 ARGUVANSPOR’U OLUŞTURMAK
 - ARGUVANSPOR' umuzu  yeniden hayata geçirerek diğer köylerimizde oluşturulacak spor kulüplerine de yüzde yüz destek vereceğim.
- Bununla birlikte, mevcut toprak futbol sahamızı çimlendirerek daha modern ve sosyal bir hale getireceğim.
KAYISI VE HAYVAN PAZARI
- Arguvan’ımızın ekonomik yönden kalkınması için, öncelikle ilçe merkezinden başlamak üzere, büyük köylerimizde pazar ve panayır yerleri kurulmasını sağlayacağım. Böylece halkımızın ürettiklerinin fazlasını değerinden pazarlayabileceği, tükettiklerini de rekabet fiyatları üzerinden almasının yolunu açacağım. Böylece, Arguvan’ımızı Arguvan halkının yaşayabileceği geçimini kolaylaştırıcı tedbirlerle, ürettiklerini ekonomisine katkı sağlar hale getireceğim.
 ARGUVAN SANAYİ SİTEMİZ
- Arguvan’ımızın kalkınması, güçlenmesi için; Arguvan'da Küçük Sanayi Sitesinin kurulup hayata geçmesini sağlayacağım. Halkımızın ürettiklerin daha makul bir fiyata satabilmesini sağlamak için, Soğuk Hava Deposu yapılmasını ve  kooperatifleşmeyi  sağlayacağım
 ARGUVAN MARKASINI OLUŞTURMAK
-''Arguvan'' ımız gelenekleriyle, yaşam biçimiyle, örf ve adetleriyle, kültürüyle, folkloruyla doğduk, büyüdük ve yaşıyoruz. Bu güne kadar''Arguvan''ı daha yükseklere taşımaya çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim. Arguvan markası oluşturmak 7'den 70'e her Arguvanlının sorumluluğudur görevidir.
 -''Arguvan'' adı, Arı ile Kovanın birleşerek meydana geldiğinden yola çıkarsak, Arguvan Yaylalarından gelen bala neden Arguvan patenti almayalım.
 - Malatya Bulguru ulusal markadır. Ancak, bilinmesi gereken Malatya'nın tahıl ambarı ARGUVAN 'dır. Arguvan Türküsü markası gibi, Arguvan Bulgurunu da marka yapmayı görev kabul ediyorum
 KONUT İHTİYACIMIZI TOKİ İLE ÇÖZECEĞİZ  
- Toki; Yani amacı dar ve orta gelirli vatandaşların nitelikli konut ihtiyacının karşılanması. Bugüne kadar ilçemize uğramamış olmasını çok büyük bir eksiklik olarak görmekteyim. Modern sosyal bir yaşam için olmazsa olmaz projelerimden biridir
 ARGUVAN’A İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNİN BİR KOLUNU GETİRMEK
- Arguvan’ımızın gelişebilmesi için, nüfus ve istihdam katma değerine ihtiyaç vardır. Bunun için İnönü Üniversitesi’ne bağlı bir fakülte yada yüksekokulu ilçemize kazandıracağız.
 ARGUVAN DEVLET HASTANESİ
- Değerli Arguvan Halkı, Arguvan’ımız Malatya'ya 70 km’dir. En uzak köyümüz ise Malatya'ya 115 km dir. Herhangi bir hastamızı en yakın tam teşekküllü hastaneye ulaştırmak en hızlı 1,5 - 2 saat demektir. Bunun için, büyük hedeflerimden bir tanesi, Arguvan'a; Arguvan Devlet Hastanesini yaptırmaktır.
 Bunun için siz Arguvanlılardan yetki istiyorum
 İL- İLÇE VE MAHALLE BAĞLANTI YOLLARINI EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK 


- Yıllar önce yapılmış yollarımızın zamanla coğrafi veya beşeri nedenlerle yıpranması sonucunda ve ayrıca köy yollarımızın bir çoğunda asfalt bulunmaması en büyük sorunlarımızdan biri olup, öncelikle önem verdiğim hususlardan biri olacaktır.
  ARGUVAN KÜTÜPHANE PROJEMİZ
- Değerleri olan bir ilçenin, kendisini gelecek kuşaklara aktarması için önemli olduğuna inandığım bu proje, geçmişle gelecek arasında bir köprü kuracağı gibi, ilçede okuyan öğrencilerinde ilerde kendilerine ve okudukları ilçeye sunacakları katkıyla refah seviyemizi arttıracaktır
  YONCALI BARAJI’NI TAMAMLAMAK VE SULU TARIMA GEÇİŞİNİ SAĞLAMAK 
- Arguvan Yoncalı Barajı Arguvan Halkının sulu tarım yapabilmesi için çok önemlidir. Yoncalı Barajını hayata geçirebilmek için, Arguvanlıların bana görev vermesini istiyorum.
 -   Bu görevin sorumluluğunu da yerine getirmeye söz veriyorum.
  ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ HAK ETTİĞİ YERE TAŞINACAK
- Arguvan denince akla ilk gelen yöremizin eşsiz sanatçıları ve derin anlam taşıyan türküleridir. Bu organizasyonu devletin sahiplenip gerekli değeri göstermesini ve ulusal tanıtımlarla duyurulmasını sağlamak boynumun borcudur.
 ADLİYEMİZİ İLÇEMİZE GERİ GETİRMEK
- Değerli hemşerilerim gerekli girişimlerde bulunarak Arguvan Adliyesini ilçemize  geri getirebilmek için elimden gelen bütün gayret ve çabayı göstereceğim.
  TÜM KÖYLERİMİZİN SU SIKINTILARINI ÇÖZMEYİ AMAÇLIYORUZ
 HARİTA VE İMAR
- İlçemizin mahalleye dönüşen köylerinin hali hazır haritalarının güncellenerek revizyon imar planlarının veya yeni imar planlarının yapılması sağlanacaktır
 TARİHİ DOKU
- Coğrafi, fiziki ve tarihi özellikli mekanlarımızı tespit ederek çevre düzenlemelerinin yapılıp bölgemize kazandırılması sağlanacaktır.
  TEK PARKIMIZ HURŞİT EREN PARKINI AĞAÇLADIRMAK
- Amacımız şahıslar ya da kurumları karalamak olamaz. Ama yaşananları ya da olup bitenleri desteklemiyoruz. İlçe merkezindeki Hurşit Eren Parkını yeniden ağaçlandırıp olması gerekeni yapacağız
 ARGUVAN KOOP’UN MEVCUT EKSİKLERİ VE SORUNLARININ GİDERİLEREK EKSİKSİZ ULAŞMININ SAĞLANMASI KONUSUNDA GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAKTIR.
  YAŞLILAR, ENGELLİLER VE İHTİYACI OLAN TÜM VATANDAŞLARIMIZ İÇİN GEREKLİ BAKANLIKLARLA İLETİŞİME GEÇEREK MAĞDURİYETLERİ GİDERİLECEKTİR
   ***BİZ ONLARI UNUTUYORUZ AMA ONLAR BİZİ ASLA UNUTMUYORLAR.
  SOSYELLEŞME AMAÇLI
-İlçe belediyesine ait belirli noktalarda ücretsiz internet erişimi
-Arguvan’a ait hikâyeler, anılar, söyleşiler, araştırmalar vb tüm değerler kitaplaştırılarak ilçe değerlerini dışarıya tanıtmak
-Meslek kursları ve tanıtımları
-Dağcılık faaliyetleri ve kamp alanları
-Tiyatro faaliyetleri, spor etkinlikleri, bilgi yarışmaları
-Yer üstü kadar altında ki değerlerde sahip çıkıp ilçeyi  bir tarih turizmine çevirmek
 Ve daha sayamadıklarımız
 
Saygılarımla…
Güzel Günlere Arguvan.
VAHAP DOĞAN
AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI                                                      
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 08:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmett
Mehmett - 9 yıl Önce

Biride çıkıp bilimsel konuşşun bu ne ya ! Sanki biz yardım istedkte vermediler. Biz ittik onlarda bizi itti kusura bkmayın

mehmet acar
mehmet acar - 9 yıl Önce

Vahap beyin en azından projeleri var. Mehmet beyden henüz adamakıllı proje duyamadık. yada paylaşma gereği duymuyor, nasılsa seçilirim diyor sanırım.

mert dolaylı
mert dolaylı - 9 yıl Önce

Siz hizmet deyil bari köstek olmayın memleketin adını batırdınız adliyeleri siz aldınız nasıl geri getireceyim diyosun her tarafınız yalan

Turan Cilfaoglu
Turan Cilfaoglu - 9 yıl Önce

Bazi devletlerin bile taniyip benimsedigi ve desdek verdigi turku festivalini Kendi hukumetimiz tanimazken ve hic bir sertlarda 10 u askin yildir kendi haline birakmisken dahasi bin turlu zorluklar cikarirken belediye baskanligi secimlerinde ayni ikdidar festivali gerektigi yere getirecegi sozunu vermis. inansakmi acap.

Isaköylü
Isaköylü - 9 yıl Önce

Konusma deyil icrat bak !!kesinlike güzel projeler!!

Ferhatt
Ferhatt - 9 yıl Önce

Biri muharrem''e yasaları mevzuatları öğretsin yada bilmiyorsa bn anlatabilirim sırf konuşmak için konuşmayın lütfen

ali kara
ali kara - 9 yıl Önce

artık partileri telaffuz etmeyelim kişisel olarak Vahap başkan ilçemizin geleceğidir. Arguvan'ın makus talihini yenmek için Vahap beye destek vermemiz lazım. İlçemize dikte edilen adaylarla sonuca ulaşamayız.

muharrem korkmaz
muharrem korkmaz - 9 yıl Önce

belediyelerin burs vermesi yasak nıya yalan söyluyporsun,TÜRKU FESTİVALİ senınmıkı,,ayrıca GÖTÜRDÜGÜNÜZ KURUMLARI GERİ GETİRECEGİM DİYORSUN NİYE GÖTÜRDÜNÜZ OZAMAN YA YALANDAN BAŞKA BİR ŞEY BİLMEZMISINIZ,,,


SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56