ANKARA ARGUVAN DERNEĞİ DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Dikmen-Hakimevi’nde düzenlenen bir etkinlikte kutladı.

ANKARA ARGUVAN DERNEĞİ DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yoğun bir katılımla Dikmen/Hakimevi’nde düzenlenen bir etkinlikte kutladı.

Sunuculuğunu Sevinç YÜCEL'in yaptığı program Ankara Malatyalılar Derneği halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı.

Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU hoş geldiniz konuşmasında "Son bir kaç yıldır, dernek yönetimi olarak Arguvanlı hemşerilerimizin ve Arguvan sevdalısı kadınlarımızın eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri bu birlik ve beraberlik gününde, onların hayatın stresini bir nebze de olsa atmalarını sağlamak için bu etkinliği düzenliyoruz.

Kadınlar insanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır.

Derneğimizin yönetimi olarak bizler, içinden geldiğimiz Arguvan kültürünün kadına verdiği değeri ve bakış açısını da göz önünde bulundurarak, yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın her zaman yanlarında olmayı görevimiz sayıyoruz." dedi.

 

Mustafa KARADAĞ, Gülhan BİRSÖZ ve Merve TURAN’ın günün önemini anlatan konuşmalarından sonra sanatçılar Esra ER, Erhan YILMAZ ve Grup Göldağı Esintisi sahne alarak hemşerilerimizin doyumsuz bir gün geçirmelerini sağladılar. Etkinlik, Aysel Kılıç KARSLI'nın şiir dinletisi ile taçlandırıldı. Program davul zurna eşliğinde katılımcıların halayları ile son buldu.

Kaynak: İbrahim Özgür BEKTAŞYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56