ANKARA ARGUVAN DERNEĞİ KENDİ YERİNİ SATIN ALDI

Ankara Arguvanlılar Derneğinin kendi yerini alması üyeleri ve Arguvanlılar tarafından memnuniyetle karşılandı.Sanatçı Erhan Yılmazın derneğin yerini alması hakkındaki gönderdiği yazı.

ANKARA ARGUVAN DERNEĞİ KENDİ YERİNİ SATIN ALDI
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği dernek merkezi olarak kullanılmak üzere Fevzi Çakmak 1. Sokak No: 8/45 Kızılay-Ankara adresinde bir daire aldıklarını üyelerine duyurdu. Ankara’da faaliyet gösteren tek Arguvan Derneği olan Ankara Arguvanlılar Derneğinin kendi yerini alması üyeleri ve Arguvanlılar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Alınan yerin yaklaşık 90 m2 olduğu, 115.000-TL’ye alındığı, 30.000-TL borcunun kaldığı, yapılacak bakımdan sonra derneğin yeni yerinde hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.
Derneğe katkıda bulunmak isteyenler Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin  Ziraat Bankası Etimesgut Şubesi IBAN NO TR61 0001 0008 7747 4596 5250 01 no’lu hesaba bağışlarını gönderebilirler.
Sanatçı Erhan Yılmazın bu konuda gönderdiği yazı;
Sevgili Arguvanlı Hemşerilerim ve Çok Değerli Türkü Dostlarım
Bir çoğumuzun bildiği üzere, Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğimiz, Sn Garip TUNCER Başkanlığındaki 12 kişilik “Kurucular Kurulu” tarafından kurulduğu 1992 yılından başlayarak, başlangıçta uzun yıllar; içinde derneğin resmi evrakları bulunan ve elden ele dolaştırılan bir “El Çantası” ile, daha sonrasında başka derneklerin mekanlarını idareten kullanarak sadece genel kurullarını yapabilen bir dernek olarak ve en nihayetinde Sn Asım AYDOĞDU Başkanlığındaki Yönetim Kurulu tarafından kiralanan bir büroda sürdüre geldi yaşamını bu günlere kadar.
Tüm bu olanaksızlıklara rağmen derneğimiz hemen her yıl yemekli geceler, Ozanları anma etkinlikleri, gezi ve piknikler, ziyaretler, Sempozyum ve panel gibi daha birçok küçümsenmeyecek etkinliklere de başarıyla imza atmasını bilmişti doğrusunu söylemek gerekirse.  
Haddim olmayarak da olsa öncelikle şunu belirtmek isterim ki,  Bu güne kadar şanı ülkemiz sınırlarını çoktan aşmış olan ARGUVAN adının, gerek Ankara’da gerekse diğer yörelerimizde ve hatta yurtdışında; sonsuza dek yaşatılması için elinden gelen katkıları esirgemeyen hemen herkese en içten duygularla buradan teşekkürlerimi sunuyorum.
Yine birçoğunuzun hatırlayacağı üzere, Sayın Asım AYDOĞDU Başkanlığı’ndaki Ankara Arguvanlılar Derneği Yönetim Kurulu, geçen yıl (2010) yine bir “Abdal Musa Lokması ve Cem’i” düzenlemiş ve cem başlanmadan önce söz alarak güzel bir konuşma yapan Arguvanlı hemşerimiz Yargıtay emekli Yargıtay Hakimi Sn Ali ÖZÇELİK Ağabeyimiz, Ankara Arguvanlılar Derneğimize artık bir Apartman Dairesi satın alınmasının şart olduğunu ifade ederek fitili ateşlemişti.
Sn Ali ÖZÇELİK Ağabeyimiz fitili ateşlemekle kalmamış, Arguvanlı hemşerilerimizden yine Yargıtay Hakim Sn Mehmet ADIGÜZEL ve Sami ÖZFIRAT’I da yanına alarak yola koyulmuş ve adeta gecelerini gündüze katan bu üç Ağabeyimiz hummalı bir çalışma sonucunda gerekli olan maddi desteği sağlayarak derneğimize bir büro alınması için Sayın Asım AYDOĞDU ve arkadaşlarını harekete geçirmişti.
Sn Asım AYDOĞDU ve Arkadaşları da gecelerini gündüze katarak gerekli araştırmaları yapmış ve sonuçta; büyük bir gururla müjdelemek isterim ki derneğimizi, mülkiyeti kendisine ait; “Fevzi Çakmak 1 Sokak No: 8/45 Kızılay/ANKARA” adresinde güzel bir büroya kavuşturmuşlardır. Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğimiz için “En büyük problemdi” diyebileceğimiz bu husus nihayet giderilmiştir. Derneğimiz artık bir dairenin mülk sahibidir.
Bu aşamaya gelininceye kadar olan süreçte, kendilerini daima minnet ve şükranla anacağımız ve bu yaptıklarını hiç bir zaman unutmayacağımız Arguvan’ımızın gururu başta Sn Ali ÖZÇELİK, Sn Mehmet ADIGÜZEL ve Sn Sami ÖZFIRAT Ağabeylerimiz olmak üzere, Sn Asım AYDOĞDU ve Yönetim Kurulu Arkadaşlarına ve hem yurt içinden hem de yurt dışından maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm Arguvanlı hemşerilerimize ve de tüm kültür dostlarımıza buradan bir “Teşekkür Etmek” de bana düşen bir boyun borcu oldu izninizle… Teşekkürler değerli hemşerilerim, teşekkürler tüm kültür dostlarım.
Asım Başkan’a benim de buradan özel bir ricam olacak. Mesela derneğimizin mülkiyet sahibi olmasında çok uğraşlar veren ağabeylerimiz ile Dernek Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ve de yüksek miktarda parasal destek sağlayan dostlarımız için bir “Gurur Tablosu” hazırlatıp bu tabloyu derneğimizin uygun bir köşesine yerleştirmeleridir.
Ankara Arguvanlılar Derneğimizin hem önceki hem de şu anki yöneticilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, bundan sonraki yıllarda görev alacak olan yönetici arkadaşlarımıza da şimdiden sonsuz başarılar diliyorum. Yolunuz açık, Hızır da yoldaşınız ola…
Not: Dernek binamızın satın alınmasından sonra kalan 25 – 30 bin TL’lik borcunun da zamanında karşılanabilmesi için üyelerimizin ve hemşerilerimizin hem aidat borçlarını yatırmaları hem de önümüzdeki günlerde yapılacak olan “Abdal Musa Lokması” na yapacakları katılım paylarını biraz olsun yüksek tutmaları da Sn Başkan Asım AYDOĞDU’NUN bizlere ricasıdır.
Bu arada Ağabeyim Ali YILMAZ’IN vefatı nedeniyle çok yoğun bir biçimde baş sağlığı dileklerinde bulunan tüm dost ve hemşerilerime tekrar buradan sonsuz teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Sevgi ve saygılarımla…
Erhan YILMAZ / Ankara
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56