ANKARA ARGUVAN DERNEĞİNDE AÇILIŞ VE DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ DÜZENLENDİ

Ankara Arguvan derneği Yönetim kurulunun hazırladığı mülkiyeti Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ne ait olan Dernek Merkezi’nin açılışı ile Kadınlar Komisyonunun hazırladığı “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kutlaması yapıldı.

ANKARA ARGUVAN DERNEĞİNDE AÇILIŞ VE DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ DÜZENLENDİ
Ankara Arguvan derneği Yönetim kurulunun hazırladığı mülkiyeti Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ne ait olan Dernek Merkezi’nin açılışı ile Kadınlar Komisyonunun hazırladığı “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kutlaması 11 Mart Pazar günü Arguvanlıların ve Arguvan dostlarının geniş katılımı (214 kişi) ile Dernek Merkezi’nde kutlandı. Program iki bölümden oluşturuldu; birinci bölüm Dernek açılışı ikinci bölüm Dünya Kadınlar Günü etkinliği idi.
        Etkinliğe katılanlar 22.Dönem Milletvekili Muharrem KILIÇ, Osmaniye Vali Yardımcısı Hüseyin DOĞAN, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yalçın KARATEPE, Hekimhan Belediye Başkanı Mehmet Sait ÖZOĞLU, Güzelyurt Belediye Başkanı  Ali Seydi MİLLİOĞLU, Sümer Holding Genel Müdür Yardımcısı Recep KOYUNOĞLU, Ankara Malatyalılar Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Arapkir Dernek Başkanı Ferit KOTAN ,Basak Dernek Bşk. Mehmet AKKAYA, İğdir Dernek Bşk. Sn. Ali ÖZDEMİR, Sazlılar Dernek Bşk. Sn. Haydar BAL, Başören Köyü Dernek Başkanı Cennet ÇELİK ve Polat Dernek Bşk. Kamil GÖKSU oldu . Mesajları ile katılanlar Antalya Valisi Ahmet ALTIPARMAK, Sivas Valisi Ali KOLAT, Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Bşk. Mehmet KIZILDAŞ, Akören Dernek Bşk. Yusufhan DOĞAN olurken Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Bşk. Mehmet KIZILDAŞ, Ankara Malatyalılar Dernek Yönetimi, Arda AYDOĞDU ve Doğan Çiçekçilik ise göndermiş oldukları çiçekler ile katkı sağladılar.
         Dünya Kadınlar Günü nedeni ile etkinliğe katılan bayanlara gül dağıtıldı. Saat 13.15’de Yönetim Kurulu Başkanı Asım AYDOĞDU kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı ve yer alımında emeği geçenlere teşekkür etti. Daha sonra Dernek merkezinin alınmasında büyük emeği olan (Büro alım komisyon üyeleri) .Ali ÖZÇELİK,.Sami ÖZFIRAT, .Mehmet ADIGÜZEL ve Celal TUNCER’i derneğin açılışını yapmak için kurdaleyi kesmek üzere davet etti. Dernek açılışından sonra komisyon üyelerine plaketleri 22. Dönem Milletvekili Muharrem KILIÇ, Osmaniye Vali Yrd. Hüseyin DOĞAN, Hekimhan Belediye Başkanı  Mehmet Sait ÖZOĞLU ve Güzelyurt Belediye Başkanı  Ali Seydi MİLLİOĞULLARI tarafından verildi.
          Plaket töreninden sonra Konuşmalarını yapmak üzere  Garip TUNCER ve A.Ü. Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yalçın KARATEPE davet edildi. Bu konuşmalardan sonra Dünya Kadınlar Günü etkinliğine geçildi.
          Bu bölümde ise Dernek Gençlik Kolu Üyesi Serenay YENİER, Kadın kolu Üyesi  Aysel KARSLI KILIÇ ile Zehra KILIÇ Dünya Emekçi Kadınlar günü ile ilgili konuşmalarını yaptılar.
         Türkü Gözesi Erhan YILMAZ’IN yönetimindeki Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin halk müziği korosunun güzel türkü dinletisi ile program tamamlandı.
          Etkinlik sonunda katılımcılara lokmalar dağıtıldı.


Kaynak: İbrahim Özgür BEKTAŞYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56