ANKARA ARGUVAN DERNEĞİNİN MALATYA VE ARGUVAN'DA YAPTIĞI ZİYARETLER

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim ve Danışma Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet Malatya ve Arguvan’da çeşitli ziyaretlerde bulundular.

ANKARA ARGUVAN DERNEĞİNİN MALATYA VE ARGUVAN'DA YAPTIĞI ZİYARETLER
 Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim ve Danışma Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet Malatya ve Arguvan’da çeşitli ziyaretlerde bulundular.

          Heyet, Malatya ziyaretine ilk olarak Malatya İl Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim KILIÇ’ı ziyaretle başladı. İbrahim KILIÇ’a bugüne kadar Derneğimize vermiş olduğu destekten dolayı bir plaket takdim edildi. KILIÇ da ziyaretten dolayı dernek yönetimine teşekkür ederek, kurum olarak Ankara Arguvanlılar Derneği ile ilgili gelişmeleri her zaman yakından takip ettiklerini belirtti.

           Heyetin ziyaretlerinin ikinci adresi Malatya Valiliği oldu. Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Asım AYDOĞDU, dernek adına Vali Vasip ŞAHİN’e bir buket çiçek takdim etti. Derneğin faaliyetleri hakkında Vali Şahin’e bilgi aktaran AYDOĞDU, ayrıca, I., II. ve III. Arguvan Sempozyumları sonrasında bastırılan kitaplar ile Arguvan Türküleri CD’lerini  hediye etti. Vali ŞAHİN de dernek üyelerinin ziyaretinden dolayı memnuniyetini iletti ve bundan sonraki çalışmalarda başarılar diledi.

            Dernek üyeleri ziyaretlerine, öğleden sonra İnönü Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Cemil ÇELİK’i ziyaret ederek devam etti. İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai YILMAZ’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Asım AYDOĞDU, İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Tıp Merkezi’nde kaydedilen gelişmeleri çok başarılı bulduklarını, özellikle de karaciğer naklinde sağlanan başarıyla üniversitenin dünyada bir marka haline gelmesinin ayrı bir gurur kaynağı olduğunu söyledi. Başkan AYDOĞDU, sağlanan tüm bu başarılardan dolayı Rektör Prof. Dr. Cemil ÇELİK ve Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai YILMAZ’a teşekkür plaketi takdim etti.

           Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil ÇELİK, "Gelenek, görenek ve kültür yapımız ile çok da farklı olmayan ancak ortak değerlerimiz üzerinde birlikteliğimizin her zaman sorgulanamayacak kadar sağlam olduğu memleketimiz insanının duyarlılığı ve desteği bizleri her zaman başarıya ulaştıracaktır" ifadelerini kullandı. Rektör Prof. Dr. ÇELİK, Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ne göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

           Heyetin ziyaretlerinin sonraki durağı Arguvan oldu ve Arguvan Kaymakamı Zafer OKTAY’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam OKTAY, Yönetim Kurulu üyelerinden Dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette, Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU da, I., II. ve III. Arguvan Sempozyumları sonrasında bastırılan kitaplar ile Arguvan Türküleri CD'lerini Arguvan Kaymakamı Zafer OKTAY’a hediye etti.

            Heyet son olarak 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Malatya’da Dilaver GÜR’ün sunduğu “Gündeme Özel” programının konuğu olarak TV Malatya’ya çıktı. Burada izleyicilere ziyaretlerinin amaçlarını anlattılar ve Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

           Heyet ziyaretlerine Başkan Asım AYDOĞDU, Sayman Ali Askar ŞAHİN, Yönetim Kurulu üyeleri Abbas GÖKSU, Güner FIRAT ve Danışma Kurulu üyesi Hüseyin DOĞAN katıldı.

 

CHA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56