ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ ABDAL MUSA LOKMASI ETKİNLİĞİ YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Abdal Musa Lokması, Aşure ve Hızır Cemi 17 şubat 2019 Pazar günü gerçekleştirildi.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ ABDAL MUSA LOKMASI ETKİNLİĞİ YAPILDI
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Abdal Musa Lokması, Aşure ve Hızır Cemi 17 şubat 2019 Pazar günü Batıkent Serçeşme Cemevi'nde gerçekleştirildi.

Atalarımızın yüzyıllardır devam ettirdiği; kiminin parasıyla kiminin emeğiyle gönüllü olarak katıldığı, ortak emekle toplananın yine ortak emekle pişirildiği, pişirilenlerin hakça bölüşüldüğü Abdal Musa Lokması ve Aşure'nin en önemli amacı Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin dediği gibi “Bir olmak, İri olmak, Diri olmaktır”.

Arguvanlılar ve Arguvan sevdalılarının yoğun katılımı ile saat 13:30’da başlayan etkinlikte Dernek Başkanı Asım Aydoğdu'nun açılış konuşmasından sonra Dedeliğini Arguvan'dan Abdullah BAKIR Dede'nin yaptığı Hızır Cemi düzenlendi. Cem saat 15.30’da çerağın söndürülmesi ile mühürlendi.  Daha sonra katılımcılara Abdal Musa Lokması ve Aşure ikram edildi ve etkinlik 17:00’da sona erdi.


Kaynak: İbrahim Özgür BEKTAŞ

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56