ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ ABDAL MUSA LOKMASI VE YER ALIMI HAKKINDA ERHAN YILMAZ YAZISI

16 Aralık 2011 Pazar günü saat 13.00’de ANKARA ARGUVANLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’MİZİN gerçekleştirileceği Abdal Musa Lokması vardı.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ ABDAL MUSA LOKMASI VE YER ALIMI HAKKINDA ERHAN YILMAZ YAZISI
 

ABDAL MUSA LOKMASI İLE BİRLİKTE GELEN VE GELİŞEN GÜZELLİKLER

Çeşitli duyurulurdan da hatırlanacağı üzere, 16 Aralık 2011 Pazar günü saat 13.00’de ANKARA ARGUVANLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’MİZİN gerçekleştirileceği Abdal Musa Lokması vardı.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Lokmalar, Sevgili Başkan Asım AYDOĞDU ve Yönetim Kurulu Arkadaşlarımızın gerçekten çok üstün gayretleri ile Dede’ye, günün anlamına uygun olarak açıklamaları yaptırılıp, duaları da okutulduktan sonra kusursuz ve eksiksiz bir biçimde yedirildi. Yüksek de bir katılım oldu ve herkes mutlu ve huzurlu bir biçimde ayrıldı. Bu bağlamda katılan, katkı sunan herkese teşekkürler…

Lokmalar zaten hep güzel olur, lezzetli olur ve insana huzur verir bu bir gerçektir ama bana göre bizim bu lokmamızın bunlara ilave olarak çok daha farklı, çok daha güzel bir yanı, birlikte getirdiği çok daha güzel bir gelişme ve güzelliği de vardı.  Şöyle ki: Dede, daha duasını ve açıklamalarını yapmadan ve de lokmalar yenilmeye başlamadan önce, Arguvan Yeniköy’lü hemşerimiz Sn Hakim Ali ÖZÇELİK Ağabeyimiz çok ama çok güzel ve çok anlamlı bir konuşma yaptı. Sn ÖZÇELİK konuşmasında Ankara Arguvanlılar Derneğimizin gerçekten de çok güzel işler yaptığını ancak Arguvanlılar Derneği’nin Ankara’da kiracı olmasına gönüllerimizin razı olmadığını, bir an önce derneğimize bir büro satın alınması gerektiği üzerinde durdu. Sn Ali ÖZÇELİK Ağabeyimiz adeta hepimizin duygularına mihman oldu. Bu ateşleyici konuşmaları için Ali Ağabey’e sonsuz teşekkürler ediyoruz.

Bu konuşma o kadar etkili olmuş olacak ki, bu sabah Dernek Başkanımız Sn Asım AYDOĞDU telefonla arayarak ziyaretime geleceğini bildirdi ve ben de buyur ettim. Gelir gelmez bu konuda bir hayli yol kat ettiğini bile müjdeleyince büyük bir sevinçle kahveleri söyleyip gönül rahatlığı ile yudumlamaya başladık. Ben de bu vesileyle şimdi tüm hemşerilerime hem de büyük bir gururla bunun müjdesini vermek istedim. Artık derneğimize bir büro alınmak üzere, bir yer ile görüşmelere başlanılmış hatta pazarlığı bile yapılmıştır denilebilir. Eksik kalan borcun tamamlanabilmesi için de siz değerli hemşerilerimizin biraz daha desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Ben inanıyorum ki, Yurt içinden ve yurt dışından tüm hemşerilerimiz bu konuya asla duyarsız kalmayacaklardır. Çünkü  ARGUVAN adına da zaten bu yakışırdı. Bilinmelidir ki, destek sunan dostlarımız mutlaka ve mutlaka bir şekilde onore edileceklerdir.

Ayrıca, ben de maddi ve manevi desteklerimin yanı sıra, Dernek yerimiz iki katlı ve üst katının da teraslı olması nedeniyle bu mekanımızda 25-30 ‘ar kişilik gruplar halinde tüm hemşerilerimize canlı olarak sunacağım türküler eşliğinde yemekler vereceğimizin sözünü veriyorum. Bu konuyu Sayın Asım AYDOĞDU ile de görüşüp kararlaştırdık zaten…

“Haydi Çocuklar Aşı’ya” sloganı gibi “Haydi Hemşerilerim Katkı Sunmaya” diyor hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Allah hepinizin de lokmalarınızı kabul eyliye, Hızır yoldaşınız ola.

 Not: Yurt dışındaki sevgili hemşerilerimizi özellikle yakından takip edeceğim. Bakalım bu konuda kimler ne kadar katkı sunacaklar. Ben de merak ediyorum doğrusu.

 Katkı Sunacaklar için Derneğimizin Banka Hesap Numarası:

ANKARA ARGUVANLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ETİMESGUT ZİRAAT BANKASI ŞUBESİ BANKA HESABI:

IBAN: TR61 0001 0008 7747 4596 5250 01

 

Sevgi ve saygılarımla

Erhan YILMAZ / Ankara

 


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56