ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ ABDAL MUSA VE AŞURE ETKİNLĞİNİ YAPTI

Ankara Arguvanlılar Derneği Abdal Musa ve Aşure Lokması

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ ABDAL MUSA VE AŞURE ETKİNLĞİNİ YAPTI
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel hale getirilen Abdal Musa ve Aşure Lokması bu yıl 22 Ocak 2012 Pazar günü Hacı Bektaş Kültür Vakfı'nın Sokullu'da bulunan merkezinde gerçekleştirildi.

Dedeliğini Rahmi ORHAN'ın, Zakirliğini Erhan YILMAZ'ın yaptığı Cem Töreni ve Lokma'ya olumsuz hava koşullarına rağmen 400'ün üzerinde kişi katıldı. Lokmaya ayrıca CHP Malatya Milletvekili Veli AĞBABA, 22. Dönem Malatya Milletvekillerinden Muharrem KILIÇ, 19. Dönem Malatya Milletvekillerinden Mustafa YILMAZ, Hasançelebi Belediye Başkanı Mehmet Şerif YILDIRIM, Sümer Holding Genel Müdür Yardımcısı Recep KOYUNOĞLU, Ankara Malatya Dernek Başkanı Yakup DEMİR ve Yönetim Kurulu üyeleri, Arapgir Dernek Başkanı Ferit KOTAN, Hekimhanlılar Dernek Başkanı Celal KARADAĞ ve Yönetim Kurulu üyeleri, Doğanşehir Dernek Başkanı Süleyman BİLGİLİ, Basak     Köyü Dernek Başkanı Mehmet AKKAYA ve Yönetim Kurulu üyeleri, İğdir Dernek Başkanı Ali ÖZDEMİR, Atatürkçü Düşünce Derneği Keçiören Şube Başkanı Fahrettin İMAMOĞLU da katılımlarıyla destek verdiler.

Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU'nun Hoşgeldiniz konuşmasından sonra Hakim Ali ÖZÇELİK derneğe yer alımındaki desteklerinden dolayı Arguvanlılara teşekkür etti. Rahmi ORHAN Dede'nin Abdal Musa ve Aşure Lokması duası ve Erhan YILMAZ'ın okuduğu deyişlerden sonra katılanlara birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, ortak üretimin ve hakça paylaşımın sembolü olan Abdal Musa ve Aşure Lokması ikram edildi.


Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışa Derneği adına
İbrahim Özgür BEKTAŞ
Yönetim Kurulu Üyesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56