Ankara Arguvanlılar Derneği Çanakkale Gezisi Düzenledi

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Çanakkale Gezisi organize edildi.

Ankara Arguvanlılar Derneği Çanakkale Gezisi Düzenledi
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Çanakkale Gezisi 21-22 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Gezi 20 Eylül Cuma günü akşam 21:00'da Ankara'dan hareket ile başladı. 21 Eylül Cumartesi sabahı otele yerleştikten sonra Gelibolu Yarımadası'na geçerek Anzak Koyu, Yalnız Çam Mezarlığı, Kanlı Sırt, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Atatürk Anıtı ve Sahra Hastanesi rehber eşliğinde ziyaret edildi ve Alçıtepe Köyü'nde öğle yemeği molası verildi. Öğleden sonra Çanakkale Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Seyit Onbaşı Anıtı ve Kilitbahir ziyaret edildi ve akşam feribot ile Çanakkale'ye geçildi.
 Akşam yemeğinde Türkü Gözemiz Erhan Yılmaz'ın sesinden Arguvan türkülerine doyuldu ve halaylarla eğlenildi. 22 Eylül Pazar sabahı kahvaltıdan sonra Çanakkale merkeze geçerek Truva Atı, Aynalı Çarşı ve Deniz Müzesi'ni gezildi. Sonrasında verilen serbest zamanda misafirlerimiz Çanakkale merkezini gezdiler. Akşam otele dönülerek yemek yenildi ve sonra Ankara'ya dönüldü.


Kaynak: İbrahim Özgür BEKTAŞGüncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 15:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56