ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ GENÇLİK KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Derneği Gençlik Komisyonu Toplantısı Yapıldı. Gençlik Komisyonu üyeleri, komisyonun görevlerini daha etkin ve hızlı bir biçimde yerine getirmesi amacıyla Yönetim Kurulu oluşturdu.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ GENÇLİK KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI
Ankara Arguvanlılar Derneği Gençlik Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Ankara Arguvanlılar Dayanışma ve Kültür Derneği'nin Gençlik Komisyonu Toplantısı 9 Aralık 2012 Pazar günü saat 14:00 - 17:00 saatleri arasında 53 kişinin katılımı ile dernek merkezinde yapıldı.

Dernek Yönetim Kurulu, Gençlik Komisyonu üyeleri ve araştırmacı-yazar Süleyman ÖZEROL'un katıldığı toplantıda ilk olarak söz alan Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU toplantıya katılan gençlere teşekkür etti. Gençlere derneğin faaliyetlerinden ve gelecekte yapmayı planladığı etkinliklerden söz eden AYDOĞDU, gençlerden şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da dernek etkinliklerinde destek beklediklerini kaydetti. Bu sene içerisinde 13 öğrenciye burs verdiklerinden ve her zaman gençlere daha fazla destek vermeye çalıştıklarından bahseden AYDOĞDU, yeni açılacak olan semah, bağlama, halk oyunu ve satranç kurslarına gençlerin daha yoğun biçimde katılmalarını beklediklerini söyledi. Daha sonra gençlerin dernekten beklentileri ve istekleri soruldu. Gençlik Komisyonu üyeleri de söz alarak dernek faaliyetleri hakkındaki beklentilerini söylediler.

Toplantının ikinci bölümünde kendi aralarında fikir alışverişinde bulunan Gençlik Komisyonu üyeleri, komisyonun görevlerini daha etkin ve hızlı bir biçimde yerine getirmesi amacıyla Hakan GÜLER başkanlığında Özlem KARA, Selin EKİCİ, Duygu BOYRAZ, Çiğdem ÖĞRETMEN ve Mert YILDIRIM'dan oluşan bir Yönetim Kurulu oluşturulmasını kararlaştırdılar. Yeni oluşturulan Yönetim Kurulu, sorumluluk alanlarını belirleyerek iş bölümü yaptı.

Gençlerin tanışmasını ve kaynaşmasını ilk görev olarak belirleyen Gençlik Komisyonu, bu amaçla ilk etkinlik olarak 23 Aralık 2012 Pazar günü dernek merkezinde bir kahvaltılı tanışma toplantısı düzenlenmesine karar verdi. Gençler ayrıca derneğin facebook sayfası ve diğer sosyal medya araçları üzerinden de iletişim halinde olarak her ayın ilk pazar gününde Gençlik Komisyonu toplantılarını yapmayı kararlaştırdılar.

Gençlik Komisyonu toplantısı Özlem KARA'nın söylediği ve hep bir ağızdan eşlik edilen türkü dinletisi ile son buldu.


Kaynak: Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği adına
İbrahim Özgür BEKTAŞ-Sekreter

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56