ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği 20. Dönem Genel Kurulu’nu 23.09.2012 tarihinde dernek merkezinde gerçekleştirdi. Genel Kurulda Asım Aydoğdu yeniden Dernek Başkanlığa seçildi.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI
        Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği 20. Dönem Genel Kurulu’nu 23.09.2012 tarihinde dernek merkezinde gerçekleştirdi.

        Toplantıya Malatyalılar Derneği Genel Sekreteri, aynı zamanda İğdir Köyü Dernek Başkanı Ali ÖZDEMİR, Doğanşehir Dernek Başkanı Süleyman BİLGİLİ, Hacılar Köyü Dernek Yönetimi katılımları ile; CHP Malatya Milletvekili Veli AĞBABA telgrafıyla; 22.Dönem CHP Malatya Milletvekili Muharrem KILIÇ ile Eymir Köyünden Süleyman BAYHAN telefonla arayarak katılımlarını gerçekleştirdiler.

        Toplantının Divan Kurulu Başkanlığına Kadir YILDIRIM, katip üyeliklerine Ülkü İBİŞOĞLU ile Tülay ŞİRİN seçildiler.

        Toplantıya Asım AYDOĞDU'nun faaliyet raporunu okuması ile başladı. AYDOĞDU konuşmasında:

        “25 Eylül 2011 tarihinden itibaren Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımla beraber bugüne kadar;

                Eğitime katkı sunmak ve öğrencilerimize destek vermek amacı ile 2011 – 2012 eğitim öğretim yılı SBS ve ÖSS sınavına hazırlanıp maddi imkânsızlıktan dolayı dershaneye gidemeyen öğrencilerimizi dershaneye gitmelerini sağladık.

       Yine 2011 – 2012 eğitim-öğretim döneminde üniversitede okuyan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize imkânlarımız ölçüsünde burs almalarını sağladık.

        Bu katkılarımızla öğrencilerimize bir nebze olsun yardımcı olmak ve fedakâr ailelerinin yükünü biraz hafifletebilmek düşüncesi ile kurslara göndermeyi ve burs verilmesini kendimize bir borç bildik.

        Bu minik katkılarımızın öğrencilerimizin başarılarına büyük katkılar sağlamasını temenni ediyoruz.

        Bugünün küçükleri yarının büyükleri ve geleceğimizin teminatı olarak ülkemizin ve milletimizin can damarı olan bu gençlerimize bu tür desteklerimizin haricinde bu güne kadar olduğu gibi bu dönemde de düzenlediğimiz bütün faaliyetlerimizin içerisinde yer verdik.

        15 Ekim 2011 tarihinde dernek büromuzda 32 çiftin katılımı ile Okey Turnuvası düzenledik.

        22 Ocak 2012 tarihinde Dikmen Hacı Bektaş Kültür Vakf’ında yoğun bir katılım ile birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, ortak üretimin ve hakça bölüşümün sembolü olan Abdal Musa ile Aşure lokması yaptık.

        Dernek Yönetimine 2006 yılında geldiğimizde olmazsa olmazımız Yönetim Kurulunun rahat çalışacağı, hemşerilerimizin birlik ve beraberliklerini pekiştireceği bir büromuzun olmasıydı. İlk önce kiralık bir büro bulunması, 3 - 5 sene içerisinde ise mülkiyeti derneğimize ait olan bir büro almamız gerektiğini duyurmuştuk.

      19 Eylül 2010 yılında 18. Genel Kurul’da alınan karar doğrultusunda Hakimlerimizden Ali ÖZÇELİK, Sami ÖZFIRAT, Mehmet ADIGÜZEL ile Avukat Celal TUNÇER' den oluşan bir komisyonla özverili bir çalışma sonucu 25 OCAK 2012 tarihinde şu an kullandığımız bu büroyu Derneğimiz adına satın aldık.

        Başta Komisyonumuza, üyelerimize, Arguvanlı hemşerilerimize ve Arguvan sevdalılarına bize güvenip, maddi manevi desteklerini esirgemedikleri için teşekkür ederiz.

        11 Mart 2012 tarihinde Dernek büromuzu Dernek faaliyetlerini yürütmek adına resmi olarak hizmete açtık. Yine yoğun bir katılımla gerçekleştirdiğimiz açılışta Şef Erhan YILMAZ Yönetimindeki Dernek korosu Arguvan Türkü dinletisi sundular. Aynı gün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında etkinlikler düzenledik.

        18 -22 Nisan Tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezinde ikincisi yapılan Malatya Günleri’nde Arguvan Kaymakamlığı ile stant açtık. Yine burada Arguvan’ı en iyi şekilde tanıtmaya çalıştık.

        19 Nisan 2012 tarihinde Malatya Günleri kapsamında Ankara'ya gelen Malatya yerel televizyon ile basın mensuplarından oluşan 19 kişiye Dernek büromuzda kahvaltı verdik. Malatya'dan gelen hemşerilerimize yeni faaliyete geçen dernek büromuzu göstererek faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdik.

    13 Mayıs 2012 Tarihinde Arguvanlı Ozanlara Vefa Gününün 6.’sında Muharrem ARI' yı andık. 

              Vefa Gününü düzenlemekteki amacımızın geçmişten günümüze kültürümüzün aktarılmasında büyük emekleri olan ve bugün aramızda bulunan veya bulunmayan değerlerimize yani Şairlerimize, Ozanlarımıza, Âşıklarımıza ve Sanatçılarımıza kısacası kültür elçilerimize sahip çıkmaktır. Onlara karşı bir nebze de olsa vefalı olmak adına bu vefa gününü düzenliyoruz.

                 Dernek büromuzu CHP Malatya Milletvekili Veli AĞBABA ile CHP İstanbul Milletvekili Celal DİNÇER ziyaret ederek hemşerilerimizle sohbet edip tanışma fırsatı buldular.

        Dernek büromuzda CHP Malatya Milletvekili Veli AĞBABA' nın da katılımı ile Arguvan’ın ilçe statüsü hakkında toplantı düzenlendik. Arguvan'a Dernek yönetiminden üç kişilik bir heyet giderek Arguvan'daki çalışmaları takip edip, Ankara'daki hemşerilerimizin nasıl destek verecekleri konularını incelediler.     Dernek Yönetiminden bir kişiyi görevlendirip Arguvan'a gidemeyen hemşerilerimizin vekâletlerini Arguvan’a götürerek destek verdik.

        Arguvan Adliyesinin yeniden açılması ile ilgili Arguvan’dan gelen dokuz kişiden oluşan heyete biz de katılarak TBMM’de Milletvekillerimiz ve Adalet Bakanlığı’nda ise Adalet Bakan Yardımcısı ile görüşmeler yaptık.

        Bugüne kadar yapılan faaliyetlerimiz Milliyet, Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinde yayınlandığı gibi yerel gazetelerden ise Darendeli, Gerçek, Sürmanşet, Hamle, Karar, Görüş, Hâkimiyet, Net Haber' de yayınlanmıştır. Malatya'ya ait on tane internet haber sitelerinde ve üç farklı il internet haber sitelerinde de yayınlanmıştır. Yine Malatya'da yayın yapan Türkiyem TV ile Vuslat TV ve Ankara’da yayın yapan Özgür Radyo da faaliyetlerimizi yayınlayarak Derneğimize destek vermişlerdir.

        14 - 15 Temmuz 2012 Tarihinde Arguvan'da yapılan Türkü Festivali için Arguvan Belediye Başkanlığı, Arguvan Vakfı, Almanya Arguvanlılar Derneği,  Arguvan Köy Dernekleri ile Derneğimiz tertip komitesinde yer alarak festivalin en iyi şekilde geçmesi için imkânlarımız ölçüsünde katkı sunduk. Festival öncesi Malatya'da yapılan festivali tanıtma programlarına katıldık.

         İstanbul’da faaliyet gösteren Çavuş Köyü Derneği’nin düzenlediği 50. Sanat yılında Ekberi, Arguvan Vakfının düzenlediği Ses Yarışması’na, yine Arguvan’da Festival öncesi yapılan toplantılara, Ankara’da faaliyet gösteren Malatya il, ilçe ve köy derneklerinin etkinliklerine katılımımızla katkı sunduk.

        Bu dönem içerisinde de Danışma Kurulu, Kadınlar Komisyonu, Gençlik Komisyonu değerlendirme toplantıları ile yer alımı ile ilgili toplantılar ve çalışmalar da yapılmıştır.

           Şimdiye kadar yaptığımız etkinliklerin kamuoyuna duyurulmasında hep yanımızda olan radyo, TV, yerel ve ulusal basınımıza, internet haber sitelerine; ve göreve geldiğimiz günden bugüne kadar bize vermiş olduğunuz maddi-manevi destekleriniz için siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de bu desteğin artarak devam etmesini diler, faaliyet raporumuzu takdirlerinize sunarım.”

        Denetim Kurulu raporu, Denetim Kurulu Başkanı Mehmet ŞENTÜRK tarafından okundu. Mali Bütçe ve Tahmini Bütçe, Dernek Saymanı Ali Askar ŞAHİN tarafından okundu.  Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu, Mali Bütçe ve Tahmini Bütçe ayrı    ayrı ibra edildi.

       Yeni yasaya göre Dernek Tüzüğü güncelleştirildi. Yeni güncellemeye ilave olarak her yıl yapılan Genel Kurul bundan böyle iki yılda bir yapılacak.

           Daha sonra Yönetim ve Denetim Kurulu seçimlerine geçildi. Buna göre;

        Yeni Yönetim Kurulu

  Asil Üyeleri

- Asım AYDOĞDU Başkan

- Yücel ADIGÜZEL Başkan Yardımcısı

- Ali Askar ŞAHİN Sayman

- İbrahim Özgür BEKTAŞ Sekreter

- Abbas GÖKSU Üye

- Muharrem ÖZÇELİK Üye

- Mehmet Hüsnü ÇAMUR Üye

Yedek Üyeler

- Hanife ASLAN

- Güner FIRAT

- Hayriye DİNÇER

- Şevki BOZKURT

- Mehmet LÜLE

- Ali Kemal ŞAHİN

- Mehmet ŞENTÜRK

 Denetim Kurulu

 Asil Üyeleri

- Tülay ŞİRİN Başkan

- Hasan Hüseyin ŞAHİN Üye

- Ali Hüseyin DOĞAN Üye

 Yedek Üyeleri

- Hüseyin SALMAN

- Ali YALÇINOĞLU

-Hüseyin KORKMAZ

 (Yönetim ve Denetim Kurulu görev dağılımı Genel Kurul sonrası Yapılan Yönetim Kurulu toplantısında yapılandırıldı)

        Toplantı, üyelerin eleştiri ve iyi niyet temennileri ile son buldu. Toplantı sonunda katılımcılara, Yücel ADIGÜZEL' in ve Arguvan Koop. Başkanı Mehmet ÇELİK' in gönderdiği Arguvan kavunları ikram edildi.


 
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği adına

 İbrahim Özgür BEKTAŞYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
özerol
özerol - 6 yıl Önce

2011 yılından buyana yapılanlar anlatılmış. beş yılda bir mi genel kurul yapılıyor acaba?

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56