ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİNİN ABDAL MUSA LOKMASI ETKİNLİĞİ YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Aşure, Abdal Musa Lokması ve Birlik Cemi'ni Hacı Bektaş-ı Veli Vakfı'nın Dikmen'de yer alan merkezinde gerçekleştirdi.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİNİN ABDAL MUSA LOKMASI ETKİNLİĞİ YAPILDI
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Aşure, Abdal Musa Lokması ve Birlik Cemi'ni 27 Ocak 2013 Pazar günü Ankara Hacı Bektaş-ı Veli Vakfı'nın Dikmen'de yer alan merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
Etkinlik Dedeliğini Rahmi ORHAN Dede'nin, Zakirliğini Erhan YILMAZ’IN yaptığı Görgü Cemi ile başladı ve edilen duaların sonrasında birliğin, beraberliğin, hakça bölüşümün simgesi olan Aşure ve Abdal Musa Lokması'nın hep beraber yenmesi ile devam etti.
Dernek üyelerinin  ve Ankara'da yaşayan Arguvanlıların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe ayrıca 22.Dönem CHP Malatya Milletvekili Muharrem Kılıç, Vali Yardımcısı Hüseyin Doğan, Ankara Malatyalılar Dernegi Başkanı Yakup Demir ve Yönetim Kurulu üyeleri, MEV Ankara Şube Başkanı Ekrem Dernek, Arapkir Dernek Başkanı Ferit Kotan, İğdir Dernek Başkanı Ali Özdemir, Başören Dernek Başkanı Cennet Çelik, Sazlıca Dernek Başkanı Haydar Bal, Basak Dernek Başkanı Mehmet Akkaya ve Yönetim Kurul Üyeleri de katıldılar.


Kaynak: İbrahim Özgür BEKTAŞ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56