ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİNİN GENEL KURULU YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin 25. Dönem Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİNİN GENEL KURULU YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin 25. Dönem Olağan Genel Kurul toplantısı 25 Eylül 2022 Pazar günü saat 13.00'te dernek merkezinde yapıldı. Divan başkanlığına Celal Tunçer, katip üyeliklerine Deniz Ercan ve Eylem Yıldırım'ın seçildiği kurulda faaliyet raporunu dernek başkanı Asım Aydoğdu okudu.

Aydoğdu "Covid 19 hastalığı nedeni ile kapalı alanlarda etkinliklerin yasaklanması nedeniyle bu dönemde biz de etkinliklerimizi çoğunlukla internet ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirdik. Buna göre; 8 Mart 2022 Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında “Kadın Hakkı” konulu sadece kadınlarımızın katıldığı öykü yarışması gerçekleştirdik. 2 Mart 2022 tarihinde İnönü Üniversitesi ile Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğimiz tarafından hazırlanan, Arguvan’ın kültürel yapısının detaylı bir şekilde ele alındığı, Editörlüğünü Ayşe Akman’ın yaptığı “Deryadan Damlalar Arguvan” isimli kitabımız yayınlandı. Kitabımız Malatya’da il Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ait kütüphanelerde yer aldığı gibi Arguvan ve köylerindeki kütüphanelere de hediye edildi. Ayrıca Arguvan Vakfı’nın Ses Yarışması'na katılımımızla katkı sunulduğunu okudu.

Genel kurulda Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edildi, üye aidatları aylık 10₺ olarak belirlendi Yapılan oylama sonucunda Yönetim ve Denetim Kurulları oybirliği ile aşağıdaki şekilde belirlendi:

Yönetim Kurulu (Asil)

Asım Aydoğdu-Başkan

İbrahim Özgür Bektaş-Başkan Yardımcısı

Ali Askar Şahin-Sayman

Nazlı Yıldırım-Sekreter

Derya Öztürk

Muharrem Öztürk

Veysel Temiz

Yönetim Kurulu (Yedek Üyeler)

Gülseren Özer

Olcay Gül

Güner Fırat

Şevki Bozkurt

Süleyman Kaya

Hasan Çakır

Mehmet Mustafa Şimşek

Denetim Kurulu (Asil)

Tülay Şirin-Başkan

Seydihan Çamur

Hüseyin Salman

Denetim Kurulu (Yedek Üyeler)

Sultan Göktepe

Ali Rıza Sülün

Ali Kılıç

Dilek ve temennilerden sonra Genel Kurul toplantısı sona erdi. Süheyla Yıldız’ın "Nasya" isimli kitabını hediye etti. Süheyla Yıldız'ın hediye edilen kitapları katılımcılar için imzalamasıyla Genel Kurul sona erdi.

Kaynak: İbrahim Özgür Bektaş

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2022, 07:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56