ANKARADA ARGUVAN KONULU TOPLANTI YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Derneği'nde yapılan Arguvan Konulu Toplantıda Arguvan'da kurulması planlanan maden işletmesi hakkında toplantıya katılanlar görüşlerini bildirdiler. Maden işletmesinin daha yakından takip edilmesi ve bu amaçla teknik bilgilerin edinilmesi kararlaştırıldı.

ANKARADA ARGUVAN KONULU TOPLANTI YAPILDI
Ankara Arguvanlılar Derneği'nde Arguvan Konulu Toplantı

03 Aralık 2012 günü saat 18:00'de Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin dernek merkezinde Arguvan konulu bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya dernek Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu'nun yanı sıra CHP Malatya Milletvekili Veli AĞBABA ve 19. Dönem CHP Malatya Milletvekili Mustafa YILMAZ da katıldılar.

Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU'nun dernek faaliyetleri ve derneğin düzenlemeyi planladığı etkinliklerler hakkında bilgi vermesinden sonra Arguvan hakkındaki gelişmeler tartışıldı.

Bu konulardan en güncel olan, Arguvan'da kurulması planlanan maden işletmesi hakkında toplantıya katılanlar görüşlerini bildirdiler. Daha sonra Jeoloji Mühendisi Selahattin YILDIRIM bakır madenleri ve işletilmesi konularında teknik bilgiler verdi.

Maden işletmesinin daha yakından takip edilmesi ve bu amaçla teknik bilgilerin edinilmesi kararlaştırıldı. Bu amaçla Abidin TEMEL, Selahattin YILDIRIM, Celal TUNÇER ve Kenan BUDAK'tan oluşan bir komisyonun kurulmasına ve bu komisyonun edindiği bilgiler ışığında derneği ve ilgili kurullarını bilgilendirmesine karar verildi.


Kaynak: İbrahim Özgür BEKTAŞ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56