ANKARADA İÇLİ KÖFTE GÜNÜ YAPILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinde yöresel yemeğimiz olan içli köfte günü yapıldı.

ANKARADA İÇLİ KÖFTE GÜNÜ YAPILDI
        Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Asım AYDOĞDU konuklara hoş geldiniz diyerek selamlayıp : “ Ninelerimizin o günkü şartlarda imkânsızlıklar içerisinde ortaya koyarak yapıp ve yaygınlaştırdıkları, günümüze kadar varlığını sürdüren yemek kültürümüzü devam ettirmemiz adına yeni kuşaklarımızın bu değerlere sahip çıkması gerektiğini vurgulamıştır. Yöresel yemek günleri çerçevesinde yemeklerimizi geçmişten geleceğe taşımayı düşünüyoruz. Bu bağlamda bugün burada yöresel yemeklerimizden İçli Köfteyi tanıtıcaz.” dedi.
       Başkan Asım AYDOĞDU katılımcıları bilgilendirme anlamında kısa kısa bazı açıklamalarda bulundu. Bunlar;
       -Gençlik ve Kadın Kollarımızın dernek bünyesinde özveriyle çalışmalarından dernek yönetiminin çok memnun olduğu dile getirildi.
        -Yapılan Sempozyumların sözde kalmaması ve desteklenmesi açısından oluşturulan çalıştayların 3. Toplantısı 27.11.2010 tarihinde Arguvan’da yapılacaktır.
       - 12.12.2010 tarihinde ise Arguvanlı Ozanlara Vefa gününün düzenlenecektir.
       Yöresel yemeğimiz olan içli köfteyi hemşehrilerimizden Sakine ŞAHİN , Zeynep DOĞAN , Rahime ÖZTÜRK , Sultan ÖZÇELİK , Gülsüm ÇAMUR hazırladı. Ülger BAL ve Zeynep DOĞAN uygulamalı olarak yapıp konuklara ikram edildi. İçli köfteleri yapan Arguvanlı kadınlarımıza Dernek Yönetim Kurul Üyesi Duygu BOYRAZ tarafından  kitap ve CD hediye edildi. İkramdan sonra saz eşliğinde herkesin katılımıyla Arguvan türküleri söylendi.
       150 kişinin üzerindeki bir katılımla yapılan yöresel yemek günü saat 13.00 de başlayıp 16.00 da bitmiştir. Bu gibi etkinliklerin daha çok yapılmasının istendiği yöresel yemek tanıtım günü herkesin memnun kalarak ayrılmasıyla son bulmuştur.
Zübeyde TEMELLİ
Gençlik Kolu üyesi İletişim Sorumlusu


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56