ANKARADAKİ GENÇLER ARGUVAN'I GÖRMEK İSTİYOR

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Kuruldan sonra ilk toplantısını gençlerle yaptı. Gençler Arguvan’ı görmeyen arkadaşlarımızın olduğunu ve Arguvan’a bir gezi düzenlenmesini istediklerini bellirttiler

ANKARADAKİ GENÇLER ARGUVAN'I GÖRMEK İSTİYOR
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Kuruldan sonra ilk toplantısını gençlerle yaptı.
        Gençlerin toplantıya katılımları yoğundu.1 kişi Sivrihisar’dan 4 kişi de Kırıkkale’deki Üniversitelerden olmak üzere toplam 38 kişi katıldı.
        Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU bu Toplantıyı yapmaktaki amaçlarının gençlerin dernek yönetiminden bu dönemki beklentilerinin ne olduğunu öğrenmek, geçen dönem gençlere ne gibi katkılar sağladıklarını anlatmak ve bu dönem ki amaçlarının ne olduğunu  bildirmek.
       Bugüne kadar ilk önce maddi sıkıntı içerisindeki gençlere burs verdiklerini yine maddi durumu iyi olmayan gençleri dershanelere gönderdiklerini, Arguvan’daki gençlere giysi, kitap yardımı yaptıklarını bu tür yardımlarının imkânları ölçüsünde devam edeceğini belirti.
       Gençlerin bu tür yardımlardan alabilmek için derneğe gelmemelerini asıl amaçların birlik beraberlik içerisinde bir arada kültürlerini yaşatabilmelerini ve kendilerinden sonrakilere aktarmaları olduğunu söyledi. Ayrıca dernek olarak bugüne kadar ki yaptığımız bütün etkinliklerde gençlere yer verdiklerini detaylı bir şekilde belirtti.
       Yine sadece amaçlarının gençlerin bir arada sosyal faaliyet yapmalarını sağlamak anlamında Halk oyunları, Bağlama ve satranç kursları düzenlediklerini belirtti.
       Yine gençlerimizden Ankara Üniversitesi 3.sınıf öğrencisi Duygu BOYRAZ’ ı Yönetim Kurulu üyeliğine almakla yönetim kurulu ile gençler arasında köprüyü oluşturmak ve gençlerin sorumluluk almasına katkı sağlaması olduğunu belirtti.
        Gençlerde; derneğin ihtiyaç sahibi öğrencilere destek vermelerini devam etmesini,

          Arguvan’da okuyan belirli sayıdaki başarılı öğrencileri Ankara’ya davet etmelerini,
       İçimizde Arguvan’ı görmeyen arkadaşlarımızın olduğunu ve Arguvan’a bir gezi düzenlenmesini istediklerini bellirttiler.
       Gençlik kolu yönetimini belirledi.
       Bu toplantı dâhil bütün toplantılarda konuşulanları gerek arşive konulmak üzere gerek ise ilgili yerlere (gazete, internetteki ilgili sitelere ) verilmek notları tutacak  üzere 3 kişilik gençler belirlendi.
     Bunun haricinde de derneğin gençlere gerekli önemi,değeri verdiğini gördüklerini ve bundan dolayı başta Başkan Asım AYDOĞDU olmak üzere yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdiler.
 Zübeyde TEMELLİ – Ezgi ASLAN – Hüseyin GÜNHAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56