ARDUVANDA PAZAR YERİ KİRALAMA SORUNU KALMADI

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ile toplantı yaptı, yapılan toplantıda sorunlar karşılıklı görüşülerek bitirildi.

ARDUVANDA PAZAR YERİ KİRALAMA SORUNU KALMADI

Arguvan’da yeni yapılan Pazar yeri ile ilgili geçen haftalarda başlayan pazar yeri tartışması bitirildi.Pazarcılar, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ile toplantı yaptı, yapılan toplantıda sorunlar karşılıklı görüşülerek bitirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Taştan toplantı salonundaki görüşmede yaptığı açıklamada Esnafın sorunlarını kendisi ile konuşarak çözmesinin daha doğru bir yöntem olacağını belirterek Pazar yeri ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Taştan uygulamanın ilgili yasa mevzuatından kaynaklandığını, belirlenen ödeme şekli hususunda Pazar esnafının belediyeye herhangi bir teklifde veya itirazda bulunmadığını, Esnafa  her zaman yardımcı olmaya çalıştıklarını bundan sonrada sorunları olduğunda yardımcı olmaya devam edeceklerini belirtti.
 
Toplantıda Pazar yeri ücretinin 12 taksitte ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

Pazarcılar ise gösterdiği ilgiden dolayı Belediye Başkanı Taştan'a teşekkür ederek, özellikle pazar yeri ücretlerinin taksitle ödenmesi konusunda gösterilen kolaylığın kendilerini rahatlattığını ifade etti.
 
Bazı pazarcılar, pazar yeri işgaliye bedellerinin yüksek olduğu gerekçesi tezgâhlarını açmamıştı

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56