ARGUVAN ABDAL MUSA KÜLTÜR DERNEĞİN'DEN AÇIKLAMA

Arguvan Abdal Musa Kültür Derneği ve Cem Evi Başkanı Soner Üstün İstanbul’da yapılacak köprüye "Yavuz Sultan Selim" isminin verilmesinin Alevileri rencide ettiğini, İstanbul Taksim Gezi Parkındaki ağaçların kesilmesini protesto edenlere yönelik polis müdahalesine de tepki gösterip "Siyasal iktidar yaşamın her alanına faşizan bir anlayışla müdahale etmeye devam etmektedir dedi.

ARGUVAN ABDAL MUSA KÜLTÜR  DERNEĞİN'DEN AÇIKLAMA
Arguvan Abdal Musa Kültür Derneği ve Cem Evi Başkanı Soner Üstün bir açıklama yaptı.

Soner Üstün yaptığı açıklamasında; 

İ
stanbul’da yapılacak köprüye "Yavuz Sultan Selim" isminin verilmesinin Alevileri rencide ettiğini belirterek "Yavuz Sultan Selim adı Aleviler için kan, gözyaşı ve katliamdan ibarettir. Aylardır barışı ağızlarından düşürmeyenlerin savaşlar ve Alevilere yaptığı zulümlerle anılan birinin adını köprüye veriyor olması da barış söyleminin aldatıcı olduğunu gösteriyor. Eğer Alevi inancına birazcık saygınız varsa bu köprünün adını değiştirin" dedi.

Soner Üstün;  İstanbul Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmesini protesto edenlere yönelik polis müdahalesine de tepki gösterip "Siyasal iktidar yaşamın her alanına faşizan bir anlayışla müdahale etmeye devam etmektedir.  Çevreye, kültüre, sanata, dolayısıyla çağdaş yaşama bağlı yurttaşlarımızın demokratik istemleri insanlık dışı müdahalelerle bastırılmaya çalışıldığını, Başbakan’ın bu gelişmeler karşısında sorumluluktan uzak  bir anlayışla toplumu bölen söylemler kullanmaya devam ettiğini en son Taksim’deki protestocuları “birkaç çapulcu” olarak tanımlayıp talihsiz bir açıklamaya daha imza attığını belirtip gelişmeleri dikkatle izlemeye devam ettiklerini belirtti. 

Üstün son olarak olaylarda sorumluluğu bulunanların derhal görevden alınmalarını ve yaptıkları hak ihlalleriyle orantılı bir şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz dedi.

www.arguvanhaber.com

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56