ARGUVAN ADLİYESİ KAPATILIP MALATYA MERKEZE BAĞLANDI

Arguvanlılar bundan sonra işlemlerini Malatya adliyesinde yaptıracaklar. Arguvan'da adliyenin kapatılma kararı önceden açıklanmasına rağmen İlçede protesto edilmemesi dikkati çekti. Kapatılma kararı alınan başka ilçelerde çok sayıda protesto girişimi yapılmaya devam ediliyor.

ARGUVAN ADLİYESİ KAPATILIP MALATYA MERKEZE BAĞLANDI
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu bir süre önce Türkiye ve genelinde hizmet veren bazı adliyelerin kapatılması kararı vermişti. HSYK kesinleşen adliyeler listesini 26.06.2012 tarihinde yayınladı. Açıklanan listede Arguvan'da bulunuyor Arguvanlılar bundan adliye ile ilgili işlemlerini Malatyada yaptıracaklar.  

Arguvan Adliyeside çıkan HSYK kararnamesinde İş yükü az olan ve coğrafi bakımdan birbirine yakın olan adliyelerin  en yakın merkezi adliyeler ile birleştirilmesi hususu gerekçe gösterilerek kapatıldı.  


Arguvan adliyesi ile ilgili kapatılma kararı daha önce açıklanmasına rağmen Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan'ın girşimi ile Belediye Başkanlığı ve Muhtarlardan oluşan bir heyetin Malatya ve Ankarada yaptıkları girişim haricinde İlçede protesto edilmemesi dikkati çekti. Kapatılma kararı alınan başka ilçelerde çok sayıda protesto girişimi yapılıyordu, yapılmayada devam ediliyor. 

www.arguvanhaber.com


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56