ARGUVAN BELEDİYESİ YENİ PAZAR YERİ YAPIM ÇALIŞMASI BAŞLATTI.

Arguvan'da yeni pazar yerinin yapımı tamamlandığında, ilçe merkezi ile köylerden gelen vatandaşlar rahatlıkla alışverişlerini yapabilecekleri gibi Pazar esnafı da ürünlerini daha sağlıklı bir ortamda pazarlayabilecekler.

ARGUVAN BELEDİYESİ YENİ PAZAR YERİ YAPIM ÇALIŞMASI BAŞLATTI.
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan yeni ve modern bir Pazar yeri yapım çalışmasını başlattı. Arguvan da ilçe merkezinin ortasında yıllardır kurulan Pazar ilçe haklı ile birlikte 46 köyden gelen Köylülere de hizmet veriyor.
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın girişimleri ile başlatılan yeni pazar yerinin yapımı tamamlandığında, ilçe merkezi ile köylerden gelen vatandaşlar rahatlıkla alışverişlerini yapabilecekleri gibi Pazar esnafı da ürünlerini daha sağlıklı bir ortamda pazarlayabilecekler.
Yeni Pazar yerinin üstünün kapalı olması planlandığından  pazar kurulması haricinde birçok etkinlik ve faaliyetlerde de kullanılması mümkün olabilecek. Örneğin; Arguvan türkü festivalinde açılan stant’ların bu alanda kurulması gibi.
Arguvan halkı, Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’a belediyenin maddi imkânsızlılarına rağmen ilçede yeni Pazar yerinin yapımı ile birlikte birçok konuda da önemli çalışmalar yapması, yeni girişimlerde bulunmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirip teşekkür ettiler.

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56