ARGUVAN BELEDİYESİ YENİ PAZAR YERİNDE AŞURE İKRAM ETTİ

Arguvan Belediyesi yeni Pazar yerinde saat 12.00 Aşure dağıtımı yaptı. Arguvan halkı bugün yeni pazarda alışverişini yaptı aynı zamanda aşuresinide yedi. Soğuk havaya rağmen katılımın yoğun olduğu gözlerden kaçmadı.

ARGUVAN BELEDİYESİ YENİ PAZAR YERİNDE AŞURE İKRAM ETTİ
Arguvan Belediyesi yeni Pazar yerinde saat 12.00 Aşure dağıtımı yaptı. Geçen hafta tezgâh açmayan pazarcılar bu hafta tezgâhlarını açtılar. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin TAŞTANIN hazır bulunduğu yeni Pazar yerinde halktan yoğun katılım gözlemlendi.
 
Arguvan Kaymakamı Mehmet MARAŞLI, Hekimhan Hasan Çelebi Belediye Başkanı Mehmet Şerif YILDIRIM, Hekimhan Güzelyurt Belediye Başkanı Ali Seydi MILAOĞLU ve Arguvan Cumhuriyet Savcısı Emrah PELTEK Aşure de hazır bulundular.
 
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin TAŞTAN “Bu Aşure bir nevi Pazar yerinin açılışı gibi olduğunu. 2886 DİK 45.i maddesine göre yeni Pazar yeri açık artırım usulüyle kiraya verileceğini ilk açık artırımın 14.12.2011 tarihinde yapıldığını dokuz pazar esnafının çeşitli metrekarelerde yer alımı yaptığı diğer yerlerin bir hafta sonra yapılacak açık artırmada satışına devam edileceği belirtti.  
 
Yeni pazar yerinin açık artırmaya çıkartılma fiyatları aşağıdaki gibidir.  
 
YILLIK TOPLAM KİRA BEDELELİ             GEÇİCİ TEMİNAT
 
45 Metre Karelik Pazar yeri 2.160.00 TL          540,00 TL
30 Metre Karelik Pazar Yeri 1.776.00 TL         445. 00 TL
15 Metre Karelik Pazar Yeri 1.056.00 TL         265,00 TL olarak belirlendi.
 
 
Pazarın açılması ve Aşurenin dağıtımlıyla Arguvan da kalabalık göze çarpıyordu. Arguvan halkı bugün pazarda verişini aynı zamanda aşuresinide yedi. Soğuk havaya rağmen katılımın yoğun olduğu gözlerden kaçmadı.
 
Kaynak:Rıza PARLAK-Ramazan Taştaş       
      

                                                                   

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56