ARGUVAN BELEDİYESİNE DESTEK AÇIKLAMASI

Arguvan'da Sokak Hayvanlarına Kötü Muamele İddiası

ARGUVAN BELEDİYESİNE DESTEK AÇIKLAMASI
Bu açıklama daha önce Hayvan Hakları Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Filiz Yenier Erdem'in gönderdiği basın açıklamasının aynı şekilde yayınlanması nedeniyle aşağıda yapılan açıklamada sondakika. com haber sitesinden alınarak aynı şekilde yorumsuz yayınlanmıştır.

Arguvan'da Sokak Hayvanlarına Kötü Muamele İddiası

Malatya'nın Arguvan ilçesinde muhtar ve esnaftan oluşan 45 kişi, ilçede sokak hayvanlarına kötü muamelede bulunulduğu iddiaları üzerine Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş'a destek açıklamasında bulundu.

İlçe merkezinde toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan Serdar Karakuş, Belediye Başkanı Mehmet Kızıltaş hakkında bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada çıkan haber ve paylaşımların "asılsız, mesnetsiz, tamamen yalana ve iftiraya dayalı suçlamalar" olduğunu belirtti. Haber ve paylaşımlarda ilçede sokak hayvanlarına kötü muamele edildiği iddialarının bulunduğunu kaydeden Karakuş, "Belediyemizce geçen kış ve bu kış sokak hayvanları için yemlikler oluşturuldu. Bunlara sıcak yemekler konuldu. Kuşlar için park gibi yerlere yem bırakıldı" dedi. Karakuş, hizmetleriyle Arguvan halkının sevgisini ve takdirini kazanan Kızıldaş'ın itibarsızlaştırmak istendiğini savundu.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz da belediyeye yapılan saldırıyı kınadığını söyledi.Malatya Doğa ve Hayvanlar için El Ele Derneği Başkanı Gülsüm Fırat da söz konusu iddiaları şiddetle kınadığını ifade etti.

Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş da geçen yıldan bu yana sokak hayvanları için yürüttükleri çalışmalara dikkati çekerek, bu çalışmalara ilçe esnafının da destek olduğunu belirtti.Kızıldaş, sosyal medyada çıkan sokak hayvanlarını öldürüp çöpe attıkları yönündeki haber ve paylaşımların yalan ve iftira olduğunu, bu konuda suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56