ARGUVAN DA İHTİYAÇ SAHİBİ 2 AİLEYE EVLERİ YAPILARAK TESLİM EDİLDİ.

Arguvanda ihtiyaç sahibi olanlara ev yapım yardımları devam ediyor. İki evin yapımı tamamlanarak sahiplerine teslim edildi.2006 yılında 6, 2007 yılında 10, 2008 yılında 5, 2009 yılında 13 evin yapımına katkı sunuldu.2010 yılında 5 evin yapımı tamalanacak.

ARGUVAN DA İHTİYAÇ SAHİBİ 2 AİLEYE EVLERİ YAPILARAK TESLİM EDİLDİ.
Arguvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi olanlara ev yapım yardımları devam ediyor. İki evin yapımı tamamlanarak sahiplerine teslim edildi.
2006 yılında 6, 2007 yılında 10, 2008 yılında 5, 2009 yılında 13 evin yapımına katkı sunuldu veya yeni ev yapılarak ihtiyaç sahibi ailelerin sağlıklı bir şekilde barınmalarına olanak sağlandı. 2010 yılında 5 ailenin talebi incelenmiş, talepler uygun görülerek genel müdürlüğe gönderilmiş genel müdürlükçe de kabul edilmiştir.
5 evin yapımına başlanmış, bu evlerin 3 tanesinin yapımı devam ederken 55 m2 olan 2 evde prefabrik olarak yapılıp sahiplerine teslim edilmiştir. Teslim edilen iki ev ilçe merkezinde olup, bu evlerin arsası Arguvan Belediyesi tarafından tahsis edilmiştir. Evlerin teslimini Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan birlikte yaptılar. Yaptıkları konuşmalarda ekonomik sıkıntısı olup, barınma sorunu yaşayanların daha sağlıklı bir ortamda yaşayabilmeleri için gerekli yardımların imkânlar dâhilinde birlikte yapmaya çalışıldığını, bu çalışmaların devam edeceğini belirttiler.
Evlerin tesliminde ayrıca Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Akyan Özsarı, Emniyet Amiri Mehmet User ve çok sayıda Köy Muhtarı da katıldı.

Haber Kaynağı: Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) TemsilcisiRamazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56