ARGUVAN DOĞAL HAYATI KORUMA DERNEĞİ İLK GENEL KURULUNU YAPTI

Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği genel kurul yaptı. Genel kurulda Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğinin yeni yönetimi belirlenmiş oldu.

ARGUVAN  DOĞAL HAYATI KORUMA DERNEĞİ İLK GENEL KURULUNU YAPTI

Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği genel kurul yaptı. Başkan Muharrem Bayram’ın açılış konuşmasından sonra divan seçimi yapıldı. Divan başkanı Hasan Aydın gündeme alınan maddeler konusunda bilgi verdi. Derneğin bütçesi ilgili açıklamayı Barış Gönül tarafından okudu. Ardından Başkan Muharrem Bayram derneğin faaliyet ve amaçları konusunda katılan üyeleri bilgilendirdi. Arguvan her yerinde av yasağı getirilmesi konusunda yapılan kararlı çalışmalardan söz etti.

Temenniler bölümünde söz alan Abdullah Doğan “Avcılarla yaptığımız mücadelede haklı iken haksız konuma düşürüldüğümüz oldu. Bağ ve bahçelerimiz köy dışında. Kadınlar ve çocuklarımız bir serseri kurşuna kurban vermek istemiyoruz.” dedi. Arguvan Bahçelievler Mahallesinden Zekerya Ünalan söz aldı. “Arguvan’da çöplerin etrafını tel ile çevirmesini istiyorum. Rüzgar poşetleri kapılarımıza kadar getiriyor. Gelen misafirlerimize mahcup duruma düşüyoruz. Köpek ölüleri atıyorlar. Sabah baktığımda yoktu sanırım birileri onu gömüp kayıp etti” dedi. Rıza Parlak ise “Arguvan’a köylerden getirilip bırakılan kedi ve köpekler için küçükte olsa bir hayvan barınağının yapılsa iyi olacağını” söyledi.

Daha sonra yeni yönetimin seçilmesi için listelerin Divan Başkanlığına verilmesi istendi. Tek listeyle yapılan seçim oy birliğiyle kabul edildi. Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğinin yeni yönetimi belirlenmiş oldu.

YÖNETİM KURULU

Başkan Muharrem Bayram

Ali Kaya

Barış Gönül

Soner Üstün

Erol Çiftçi

Musa Arı

Besin Çıplak

Erdal Kabakcı

DENETLEME

Erol Çiftçi

Ali Kemal Aslan

Zeki Kara

Yeni yönetim kurulu oy birliğiyle oylandı. Yeni yönetim onaylandıktan sonra söz alan Erol Çiftçi “Size merhaba gönül dostları demek istiyorum. Çünkü bu gönül kelimesini karşılığı Türkçe dışında hiçbir dilde karşılığı yok. Ağaç ile toprak, bulut ile yağmur arasındaki bağ ne ifade ediyorsa onu ifade ediyor. Anadolu toprağı her zaman sevgiyi anlatır. Dünya ile kurulan gönül bağıda öyle bir şey. Biz Dünyadan hep aldık ama hiç vermedik. İşte bu nedenden olacak ki doğada ki tüm canlıları sahiplenip birlikte yaşamalıyız. Hiçbir canlı ayrımı yapılmadan bunu başarmalıyız” dedi. Muharrem Bayram katılan ve katkı sunan herkese teşekkür ettikten sonra dernek adına verilen yemek ikram ile genel kurul tamamlandı. Katılımın yüksek olması ve bir çok üyenin köylerden zor koşullarda olsa katılması,  Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğinin sahiplendiğini gösteriyordu.

 

                                                                                              RIZA PARLAK  


    

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56