ARGUVAN FARKI MALATYA TANITIM GÜNLERİNİN 3. GÜNÜNDEDE GÖRÜLDÜ

Arguvan standında başka yerlerde davul zurna ve müzikler çalınıp aşırı gürültü yapanlara ses çıkartılmazken Arguvan standında canlı türkü söylenirken valilik görevlilerinin sık sık mikrofon sesinin kapatılmasını istemelerinden dolayı, mikrofonsuz türkü söylendi. Buna rağmen canlı türkü söyleyen sanatçılara ilgi büyük oldu türküler dinlendi, halaylar çekildi.Rıza Parlak ve Kadir İncesu tüm anları fotoğraflarla kayıt altına aldılar.

ARGUVAN FARKI MALATYA TANITIM GÜNLERİNİN 3. GÜNÜNDEDE GÖRÜLDÜ
İstanbul SNR- EXPO Fuar merkezinde düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri 3. gününde de beklenen ilgiyi bulamadı. Arguvan ve Yazıhan stantları hareketlilikleri ile dikkat çektiler. Arguvan standı tanıtım günlerinin en çok ilgi gören ve yoğun ziyaretçisi olan standı oldu. Malatya’nın merkez ve ilçelerine göre Arguvanlılar tanıtım günlerine daha yoğun ilgi gösterdiler, çok sayıda Arguvan köy dernekleri ve Arguvan Vakfının yaptığı duyuru sonrası Arguvanlıların yoğun ilgisi standa da yansıdı.
Arguvan standında başka yerlerde davul zurna ve müzikler çalınıp aşırı gürültü yapanlara ses çıkartılmazken Arguvan standında canlı türkü söylenirken valilik görevlilerinin sık sık mikrofon
sesinin kapatılmasını istemelerinden dolayı, mikrofonsuz türkü söylendi.
Buna rağmen canlı türkü söyleyen sanatçılara ilgi büyük oldu türküler dinlendi, halaylar çekildi. Ziyaretçiler sık aralıklarla sesin kapatırılmasına tepki gösterdiler.
Tanıtım günlerinin 3. gününde Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Arguvan Vakıf Başkanı  Mehmet Kızıldaş ve Köy Dernekleri yöneticileri de stant içinde ziyaretçilerle birlikte oldular. Arguvan standında dergi, kitap, türkü, cd ve köylerin fotoğrafları ziyaretçilere hediye edildi. Slâyt gösterileri yapıldı, Arguvan’ın kültürel tanıtımına ağırlık verildi.

Arguvan Standında ziyaretçilerin düşüncelerini yazabileceği deftere stant içini ziyaret edenler deftere düşüncelerini yazdılar. Yine Stant içinde gönüllü hizmet verip Arguvan’ın her yönü ile tanıtımına katkı sunanlar gelen ziyaretçileri en iyi şekilde ve güler yüzle karşılayarak önemli sorumluluğu yerine getirme gayreti gösterdiler.
Malatya Günleri etkinliğinin üst düzeydeki bürokrat, siyasetçi  ve sanatçılarda özellikle  Arguvan standını ziyaret ettiler bilgi aldılar bunlardan biriside Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Standları gezerken Arguvan standını sorduktan sonra uğradığı standa Arguvan türkülerinin bulunduğu CD istedi CD hediye edilen Nimet Çubukçuya Arguvan Türkülerine olan ilgisi soruldu Çubukçu, “Ben Malatya’nın bütün türkülerini seviyorum. Ama Arguvan türkülerini özellikle daha çok seviyorum.”dedi.  
Fuarın ilk iki günde olduğu gibi 3. Gün olan Cumartesi de yeterli ilgiyi görmedi. Pazar günüde yeterli ilgiyi görmemesi halinde Malatya adına üzüntü verici bir organizasyon olacak.

www.arguvanhaber.com

Fotograflar: Rıza PARLAK-Kadir İNCESU Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56