ARGUVAN HURŞİT EREN PARKINDA YOL AÇMAK İÇİN AĞAÇLAR KESİLECEKMİ ?

Arguvan Belediyesinin bu konuda gerekli duyarlılığı göstermesi, böyle bir çalışma varsa ağaç kesmeden gerçekleştirmesi, yapılacak bir ağaç katliamına müsaade etmemesi bekleniyor.

ARGUVAN HURŞİT EREN PARKINDA YOL AÇMAK İÇİN AĞAÇLAR KESİLECEKMİ ?
Arguvan’da yok denecek kadar az olan parklarından birisi olan Hurşit Eren Parkında yol açmak için ağaç kesimi yapılacağı, kısmen bu çalışmanın başlatıldığı bildirildi.

Hurşit Eren parkı içinden Arguvan Belediyesinin yeni hizmet binasına yol açmak amacıyla başlatıldığı öğrenilen çalışmanın Ağaç katliamı yapılmadan gerçekleştirilmesi parkın mevcut halinin korunarak başka bir çözüm bulunması isteniyor.

Yıllardır Arguvan’da ağaçlandırma çalışması yapılmasının gerekliliğinin konuşulduğu, kısa bir süre önce yine bir resmi kurum yetkilisi tarafından ağaçlandırma çalışması başlatılacağı yönünde açıklaması olmasına rağmen Arguvan’da parkta ağaç  kesilerek yol açma çalışması başlatılacağını duyanlar bunu hayretle karşılıyorlar.

Arguvan Belediyesinin bu konuda gerekli duyarlılığı göstermesi varsa böyle bir çalışmayı ağaç kesmeden gerçekleştirmesi, yapılacak bir ağaç katliamına müsaade etmemesi bekleniyor.

www.arguvanhaber.com
Kaynak: Muharrem Bayram 


Fotograflar: 28.03.2013 Tarihinde Hurşit Eren parkından çekilmiştir.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56