ARGUVAN İLÇE MERKEZİNDE KÖYLERE ÖZEL BİLGİSAYAR KURSU AÇILDI

Arguvan ilçe merkezinde köylerde yaşayanlara özel bilgisayar kursu açıldı. Kursun Arguvan Kaymakamının köy ziyaretleri sırasında vatandaşlardan bu yönde talep gelmesi üzerine açıldığı belirtildi.

ARGUVAN İLÇE MERKEZİNDE KÖYLERE ÖZEL BİLGİSAYAR KURSU AÇILDI

Arguvan ilçe merkezinde köylerde yaşayanlara özel bilgisayar kursu açıldı.

Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı kursa, 13 köyden toplam 13 kişi müracaat etti.Bilgisayar kursunun açılışını yapan kaymakam Mehmet Maraşlı, köy ziyaretleri sırasında vatandaşlardan bu yönde talep gelmesi üzerinde değerlendirmeye aldıklarını ve kursun açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Maraşlı, "İsa köyüne yaptığımız ziyarette özellikle bayanlar, 'köy dışındaki yakınlarımızla internet üzerinden görüşmek istiyoruz, bilgisayar kursu açılmasını istiyoruz'şeklinde talepte bulundular. Bu talebi değerlendirerek Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla kursun açılmasına karar verdik. Bir tane de servis aracı tahsis ettik. Köylerimizden kursa katılmak isteyenleri sabah getirecek, akşam da köylerine bırakacak. 2 hafta sürecek olan kursa 13 kişi müracaat etti. Talep geldikçe değerlendireceğiz" dedi.

Bilgisayar kursuna başlayan 6'sı bayan 7'si erkek olmak üzere toplam 13 kişi, verilen bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56