ARGUVAN KAYMAKAMI ÇEVRELİ KÖYÜNDE HALI DOKUMA KURSUNU ZİYARET ETTİ

Arguvan Kaymakamı Zafer OKTAY, SODES Projesi bünyesinde hizmet veren ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nce açılan, Çevreli (Musu) köyündeki halı dokuma kursuna ziyarette bulundu.

ARGUVAN KAYMAKAMI ÇEVRELİ KÖYÜNDE HALI DOKUMA KURSUNU ZİYARET ETTİ
Arguvan Kaymakamı Zafer OKTAY, SODES Projesi bünyesinde hizmet veren ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nce açılan, Arguvan Çevreli (Musu) köyündeki halı dokuma kursuna ziyarette bulundu. 

Kaymakamı Zafer OKTAY, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin ALADAĞ ve Halk Eğitim Müdürü Murat AKINCI ile birlikte yaptığı ziyarette Çevreli köyünde kursda dokunan halılar hakkında bilgi alıp, incelemelerde bulunup kursiyerlerle sohbet etti.

Kaymakam OKTAY, el dokuma halıların çok değerli olduğunu belirterek, halı dokuma kurslarının diğer köylerde de yaygınlaştırılması gerektiğini ve bu kursların kursiyerlere gelir getirici faaliyetler olarak amaçlanması gerektiğini vurguladı.

Halı dokuma kursuna katılan 11 kursiyer boş zamanlarını değerlendirdiklerini belirtip üretmiş oldukları el dokuma halılarının iplerini halı satışı yapan firmadan aldıklarını ve ürettikleri halıları da her ay düzenli olarak aynı firmaya sattıklarını ve emeklerinin karşılığını aldıklarını belirttiler.


Kaynak: Arguvan Kaymakamlığı web sitesi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56