ARGUVAN KAYMAKAMI MUHTARLARLA TOPLANTI YAPTI

Arguvan Kaymakamı Mehmet MARAŞLI Başkanlığında Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı Arguvan Lisesi toplantı salonunda düzenlendi. Toplantıya 40'a yakın köy muhtarı katıldı. Köylerde yapılacak yol, su ve diğer hizmetler üzerinde duruldu. Daha sonra seçime geçerek Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yönetimi belirlendi.

ARGUVAN KAYMAKAMI MUHTARLARLA TOPLANTI YAPTI
Arguvan Kaymakamı Mehmet MARAŞLI Başkanlığında Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı Arguvan Lisesi toplantı salonunda düzenlendi. Toplantıya 40'a yakın köy muhtarı katıldı. Köylerde yapılacak yol, su ve diğer hizmetler üzerinde duruldu.

Toplantıda genel olarak  tüm muhtarlar yol sorunlarının olduğunu bu yılda karların çok yağmasından dolayı çoğu yolların bozulduğunu söylediler. Kaymakam MARAŞLI yaptığı açıklamada bu yılki ödeneğin, genelde asfalt yolların bozulması nedeniyle 80 km olan bozulan asfalt yolların tekrar yapılacağını söyledi. Diğer yollarında elden geçirileceğini belirtti. MARAŞLI Muhtarlara bu yıl tüm köy su depolarının fayansla onarımının yapılacağını  Muhtarların depolardaki klor cihazlarını zamanında kontrol etmelerini ve klorunu zamanında atmaları gerektiğini söyledi.

Toplantıda İl Genel Meclis Üyesi Mustafa MENGÜÇ bu yılki ödeneğin kısıtlı olmasına rağmen elimizden gelen gayreti göstereceklerini tüm köylerin kendilerine göre ihtiyaçları olduğunu bunu zamanla gidereceğini söyledi.

Daha sonra seçime geçerek Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yönetimi belirlendi. Birliğe 2 asil 2 yedek üye seçildi. Asil üyelerden Ali Haydar KAYA Güngören Köyü Muhtarı 30 oy la birinci oldu, İkinci asil üyeliğe Kuyudere Köyü Muhtarı Muharrem ORHAN 24 oyla seçildi. Birinci yedek üye Eymir Köyü Muhtarı Abdullah TATAR 14 oy, ikinci yedek üye  Morhamam Köyü Muhtarı Şahin BERKTAŞ 2 oy alarak seçildiler.

Kaynak: Arguvan Kaymakamlığı web sitesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56