ARGUVAN KAYMAKAMI ÖĞRENCİLERE BAĞLAMA HEDİYE ETTİ

Arguvan Kaymakamı Zafer OKTAY Yazıbaşı (Narmikan) Köyü İlkokulun da açılan bağlama kursuna katılan fakat bağlaması olmayan 8 öğrenciye bağlama hediye etti.

ARGUVAN KAYMAKAMI  ÖĞRENCİLERE BAĞLAMA HEDİYE ETTİ
Arguvan Kaymakamı Zafer OKTAY  Yazıbaşı (Narmikan) Köyü İlkokulun da açılan bağlama kursuna katılan fakat bağlaması olmayan 8 öğrenciye bağlama hediye etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal MEMİ, Yazıbaşı İlkokulu Müdürü M. Yasin DEMİREL, Kurs Öğretmeni SERDAL GENÇ ve öğrencileri Makamında kabul eden Kaymakam Zafer OKTAY, öğrencilerle sohbet edip kurs hakkında bilgiler aldı.
Arguvan denince akla ilk olarak Arguvan Türkülerinin geldiğinin, Türküleri ile meşhur olan güzel ilçemizde bağlama kursunun açılmasının ve kursa katılımın olmasının çok güzel olduğunu belirten Zafer OKTAY, kursa katılan öğrencilerden bu güzel kültürün devam ettirmelerini ve kurs sonunda türkülerle dolu bir etkinlik düzenlemelerini istedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal MEMİ, ilçede bu tür kursların açılmaya devam edeceğini ve vatandaşın kurslara katılabileceğini belirterek, vatandaşlarında gereken önemi göstererek kurslara katılmalarını istedi.
Yazıbaşı (Narmikan) İlkokulu Müdürü M. Yasin DEMİREL eğitime sürekli önem veren ve sorunların çözülmesine daima yardımcı olan Arguvan Kaymakamı  Zafer OKTAY` a göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Kaymakamlık Web Sitesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56