ARGUVAN KAYMAKAMI YAZIBAŞI KÖYÜNDE YAŞLILARI ZİYARET ETTİ

Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı Yazıbaşı köyüne gidildi, köyün yaşlılarından 114 yaşındaki Abdullah ve Elif Adıgüzel'in evine giden Maraşlı, sohbet edip çiçek takdim etti. Yaşlı çift, köye sağlık taraması gelen ekibe muayene olmak istemedi.

ARGUVAN KAYMAKAMI YAZIBAŞI KÖYÜNDE YAŞLILARI ZİYARET ETTİ
Yazıbaşı (Nar mikan) köyünde yaşayan ve hayatlarında hiç hastane yüzü görmeyen 114 yaşındaki yaşlı çift, köye sağlık taraması gelen ekibe muayene olmak istemedi.
     Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı tarafından başlatılan heyetle birlikte köylerin ziyaret edilmesi kapsamında, Yazıbaşı köyüne gidildi, köyün yaşlılarından 114 yaşındaki Abdullah ve Elif Adıgüzel'in evine giden Maraşlı, sohbet edip çiçek takdim etti.
     Bu sırada, kaymakamla beraber gelen doktor, yaşlıları herhangi bir hastalıkları olup olmadığını tespit etmek için muayene etmek istedi.
     Sağlık sorunlarının olmadığını ifade eden yaşlı çift, muayene olmadı.
     Kaymakam Maraşlı'nın, ''Ayağınıza kadar doktor geldi, bırakın muayene etsinler'' sözüne rağmen istemeyen Abdullah Adıgüzel, bu yaşına kadar hiç doktor yüzü görmediğini söyledi.
    SAĞLIĞIMIZI SEVGİ VE MUTLULUĞA BORÇLUYUZ
          İlerlemiş yaşına rağmen rahat konuşabilen Adıgüzel, ''Ne ben, ne eşim hiç hayatımızda doktora gitmedik. Sağlığımız da çok iyi. Muayene istemiyorum. Allah'a şükür iyiyim. Allah'tan ek isteğim, ölürsem eşimle beraber ölmek. Birbirimizi çok seviyoruz. İnşallah ayrılmayız. Sağlığımızı sevgi ve mutluluğa borçluyuz'' dedi.
     90 yıldır evli olduğunu, 10 çocuk ve 100'ün üzerinde torunu bulunduğunu dile getiren Adıgüzel, hiç bir ihtiyaçlarının olmadığını, çocuklarının ve torunlarının kendilerine baktığını anlattı.
     Yaşının 114'ün de üzerinde olduğuna inandığını aktaran Adıgüzel, eskiden nüfusa geç yazdırmalarına rağmen 114 yaşında göründüğünü vurgulayarak, ''Şimdiye kadar bir defa evlendim. Şimdiki nesil, evlenip boşanıyor. İnsanlarımız okumuş, cahil değiller ama yine de boşanıyorlar. Toplum bozulmuş. Eskiden kıtlık vardı. Nasıl yaşadığımızı ben bilirim. Ama sevgi ve saygı vardı'' diye konuştu.

Haber Kaynağı: Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56