ARGUVAN KAYMAKAMINDAN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Kadınlarımızın yönetimin her aşamasında daha çok temsil edildiği bir dünyada yaşamak umuduyla, 8 Mart Dünya kadınlar Günü’nü kutluyor, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat diliyorum.

ARGUVAN KAYMAKAMINDAN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yüzyıllarca kendi kabuğunda yaşamak zorunda bırakılan kadınların, toplumsal hayata entegrasyonu ile birlikte milletler, yeni bir kimlik kazandı.
Günümüzde kadınlar, değişik sektörlerde statü sahibi olmuş ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizde temsil edilmeye başlanmıştır. Ancak bu yoldaki yürüyüşümüz henüz tamamlanmamıştır. Özellikle Arguvan’ lı kızlarımızın ve kadınların en üst düzeyde eğitim alması, dolaysısıyla toplumsal hayatımızın her alanında daha fazla rol için yaptığımız çalışmalara hız kesmeden devam ediyor, edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki; kadın, sadece çocuk yetiştiren değil, aynı zamanda toplum yetiştirendir. Ve biliyoruz ki, cennet annelerin ayağı altındadır ve biz bu inançla hayatımızı yönlendiriyoruz. Kadınlar gününü vesile yaparak da toplumumuzun temel taşı olan aile kurumumuzun en önemli ferdi, çocuklarımızın ilk öğretmeni, değerlerimizin taşıyıcısı ve koruyucusu olan kızlarımızın ve kadınlarımızın geleceğinin daha aydınlık olması için hep beraber çalışmayı sürdüreceğiz.
            ‘Bir toplumu oluşturan iki cinsten yalnız birinin çağdaş gerekleri kazanması ile yetinilirse, o toplumun yarıdan fazlası güçsüz kalmış olur’ sözleriyle ufkumuza yön veren Atatürk’ün önderliğinde yapılan devrimler neticesinde Anadolu toprakları tekrar canlanmış, yeniden doğuşun sembolü olmayı başarmıştır. Kadınlarımızın yönetimin her aşamasında daha çok temsil edildiği bir dünyada yaşamak umuduyla, 8 Mart Dünya kadınlar Günü’nü kutluyor, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat diliyorum.

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56