ARGUVAN KAYMAKAMINDAN KÖYLERE ZİYARETLER VE İNCELEMELER

Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı Tatkınık Köyü, Asar Köyü ve Ermişli Köyü Emirler Mezrasındaki içme suyu yapılan yerlerde incelemelerde bulundu. Çobandere (Şotik) Koru Mezrasını ve Atmalılar İlköğretim Okulunu ziyaret etti.

ARGUVAN KAYMAKAMINDAN KÖYLERE ZİYARETLER VE İNCELEMELER
Haber ve Fotolar: Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

TATKINIK KÖYÜ ASAR KÖYÜ VE ERMİŞLİ EMİRLER MEZRASININ SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ 
Arguvan kaymakamlığı köylere hizmet  götürme birliği tarafından Tatkınık Köyü, Asar Köyü ve Ermişli Köyü Emirler Mezrası içme suyu temin edildi. Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, şebeke içme sularının yapıldığı yerlerde incelemelerde bulundu yaptığı açıklamada; 46 köy ve 73 mezranın su sorununun bulunmadığını ancak hava şartlarına göre su eksilmesi olabildiğini, buna göre su takviyesi olması gerekebildiğini belirtti. Maraşlı; su sorunu olan yerlerde keson kuyu veya sondaj yapılarak  bu sorunu çözmeye çalıştıklarını, belirtti.

 
ÇOBANDERE KORU MEZRASI ZİYARETİ
Çobandere (Şotik) Koru Mezrasını ziyaret eden Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, köylülerden özellikle yaşlılardan geçmişte yaşadıkları zorlukları dinledi, yaşlı köylüler geçmişte daha doğal ürünlerle beslenildiğini, bundan dolayı insanların daha uzun ömürlü yaşadıklarını belirterek, kaymakama ilçeye katırla gittikleri günleri anlattılar. Köylüler kaymakama kendi ürettikleri ürünlerden ikram ettiler ve kaymakama ziyaretinden dolayı teşekkür ettiler. 
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı köylülere sorunları olup olmadığını sordu. Köylülerden şu anda bir sorunumuz yok cevabını aldılar. Mehmet Maraşlıda sorunları olduğunda bildirmeleri halinde çözüm bulabilmek için tüm imkânlarını kullanacaklarını, ayrıca köyde ekonomik durumunun iyi olmayıp, çocuklarını okutamayacak aileler olması halinde bunların masraflarını karşılayarak okumalarını sağlayabileceklerini belirtti.

 
ATMALILAR İLKÖĞRETİM OKULUNA ZİYARET
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gönültaş ile birlikte Atmalılar İlköğretim Okulunu ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtıldı.
İlköğretim Okulunda okuyan, maddi durumu iyi olmayan bazı öğrencilere gönüllüler tarafından burs verildiğini öğrenen Mehmet Maraşlı, eğitim konusunda duyarlı her insanın değerinin bilinmesi ve bu projelere desteklerin artırılmasının dayanışma adına sevindirici olduğunu, çocukların gelecekleri için eğitime her zaman önem verip, destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56