ARGUVAN KÖYLERİNDE HIRSIZLAR ÇİRİT ATIYOR

Arguvan Köylerinde son günlerde artarak devam eden hırsızlık olayları köylüleri tedirgin ediyor.

ARGUVAN KÖYLERİNDE HIRSIZLAR ÇİRİT ATIYOR
Arguvan Köylerinde son yıllarda artarak devam eden hırsızlık olayları köylüleri tedirgin ediyor. Emniyete ve basına yansıyanların dışında bazı hırsızlık olayları da emniyete intikal etmiyor. Çoğunlukla kış aylarında oturulmayan evlerin hedef olduğu hırsızlıklardan ev sahipleri geç haberdar oluyor.
Arguvan ve köylerinde son yıllarda evlerdeki para, altın, değerli eşya bulabilmek amacıyla yapılan hırsızlıkların yanında büyük baş hayvanlarda hırsızların gözdesi oldu.

Emniyet güçlerinin alacağı tedbirlere ilave olarak köyler kendi tedbirlerini  almaları gerekiyor. Hırsızlık olaylarının en çok görüldüğü yerlerde birçok noktaya Kamera taktırması şimdilik en pratik çözümlerden birisi olarak görülüyor.
Emniyete intikal eden ve basınada yansıyan çok sayıdaki hırsızlık olayından son iki  örnek.
ARGUVAN’DA GEÇİCİ KONAKLAMA YERLERİNDEN HIRSIZLIK: Arguvan-Eymir köyünde; 30.04.2011 günü saat.13.00 sıralarında H.A. (66 yaşında erkek) isimli şahsın yazlık olarak kullandığı müstakil evinin pencere camını kırarak içeri giren kimliği meçhul kişi/kişiler tarafından evde bulunan şehit madalyasının çalındığını bildirmiştir. Olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır.

ARGUVAN’DA EVDEN HIRSIZLIK: 29.04.2011 günü saat.14.00 sıralarında Arguvan İlçe J.K.lığına müracaat eden F.D (73 yaşında kadın) isimli şahıs Arguvan-Yenisu köyü-Çimenuşağı Mezrasında yazlık olarak kullandığı evinin pencere camını kırarak içeri giren kimliği meçhul kişi/kişiler tarafından bakır mutfak eşyalarının çalındığını bildirmiştir. Olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56