ARGUVAN MALATYA KARAYOLU ÇALIŞMASI NE ZAMAN BİTECEK ?

Halk içinde Arguvan Çevreyolu olarak adlandırılan ve yapımı devam eden yolun durumu Malatya’da Yatırımcı kamu kuruluşlarının dönemsel çalışmalarının ele alındığı 2014 yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında gündeme getirildi. 6,6 km’lik yolda 300 kişinin muvafakat verdiği ancak yol güzergahında tarlası bulunan bir kişinin muvafakat vermemesi yüzünden çalışmaların aksadığı belirtildi.

ARGUVAN MALATYA KARAYOLU ÇALIŞMASI NE ZAMAN BİTECEK ?
Halk içinde Arguvan Çevreyolu olarak adlandırılan ve yapımı devam eden yolun durumu Malatya’da Yatırımcı kamu kuruluşlarının dönemsel çalışmalarının ele alındığı 2014 yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında gündeme getirildi.  

  

Yolun yapımına 300 kişi muvafakat verdi bir kişi vermedi çalışma bu nedenle aksıyor.

 

Heyelan nedeniyle büyük sorunların yaşandığı Arguvan’daki yol çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Karayolları 8. Böle Müdürü Hüsamettin Özendi, toplam 6,6 km’lik yolda 300 kişinin muvafakat verdiğini ancak yol güzergahında tarlası bulunan bir kişinin  inadı yüzünden çalışmaların aksadığını söyledi.  Özendi “ Hiç beklemediğimiz bir şekilde geçen yıl Arguvan’da heyelan oldu. Oraya hemen alelacele bir proje hazırladık. 6,6 km. Orada da hemen hemen 300 kişiden muvafakat verdi. Kamulaştırma işlemleri biliyorsunuz uzun sürüyor. Ama bir kişi  bu konuda sorun çıkardı.  inat etti ve sadece onun tarlasına giremedik. Bu sorunu aşarsak bu sene yolun tamamını bitireceğimizi ifade etmek istiyorum. Bir kişinin inadı çalışmalarımızı aksatıyor” ifadelerini kullandı. 

 

Başkan Kızıldaş: Arguvan halkı cezalandırılıyor

 

Özendi’nin verdiği bilgi üzerine söz alan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ise, 2-3 Ağustos’ta yapacakları Uluslararası Arguvan Türkü Festivali nedeniyle ilçeye yurt içi ve yurt dışında binlerce katılımcının geleceğini belirterek “Ancak bu yoldaki toz toprak nedeniyle ilçedeki halk camlarını, kapılarını açamıyor. Çamaşırlarını asamıyor. Arguvan halkı cezalandırılıyor. En azından festivale kadar bu toz-toprağın önüne geçecek geçici bir çözüm bulunmalıdır” diye konuştu.

 

Vali Vasip Şahin ise Arguvan Belediye Başkanı Kızıldaş’ı  “Bir kere bu cezalandırma sözünü kabul etmiyorum. Heyelan olayı beklenmedik bir olaydı ve belirlenen güzergah da yöre halkının isteği üzerine belirlenmişti. 300 kişi muvafakat vermiş ama bir kişi bunu engelliyor. Siz bu işin bir an önce yapılmasını istiyorsanız bu kişiyi ikna edin. Yol yapılsın ve trafiğe açılsın” sözleriyle yanıtladı.

Kaynak: Malatya Haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
caner enguzel
caner enguzel - 8 yıl Önce

Yonetıcılerın bahanelere sıgınması nekadar dogru? Artık toplum olarak arguvan cezalandırılıyor tarzı acıklamalar kımseyı tatmın eden cevaplar degıl, cozum uretmek gerek! Beledıyecılık bu olsa gerek!

Suleyman sahin
Suleyman sahin - 8 yıl Önce

Muafakkat vermeyen arkadasa bizi. Ornek gosterebilisiniz Ben postaci Huseyin,ogluyum bukadar dunya malina tamahkar olmayin

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56