ARGUVAN OKULLARINA SODES TEN 2000 KİTAP DAĞITILDI

Bir SODES (Sosyal Destek Programı) Projesi olan SPORLA OKUYORUZ Projesi kapsamında Arguvanda yaklaşık 2000 adet kitap Okullara dağıtıldı.

ARGUVAN OKULLARINA SODES TEN 2000 KİTAP DAĞITILDI
Bir SODES (Sosyal Destek Programı)  Projesi olan SPORLA OKUYORUZ Projesi kapsamında Arguvanda yaklaşık 2000 adet kitap Okullara dağıtıldı. Dağıtım törenine Mehmet MARAŞLI İlçe Emniyet Amiri Mehmet USER İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan GÖNÜLTAŞ Okul İdarecileri ve Öğrenciler katıldı.
Kaymakam Mehmet MARAŞLI yaptığı açıklamada SODES in faydalarına değinerek ‘’burada amaç toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı ve kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki çocuk, genç ve kadınların kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkı vermeyi hedeflemektedir. Sporla Okuyoruz Projesi de bu amaca hizmet etmektedir’’dedi.
İlçe Milli eğitim Müdürü Adnan GÖNÜLTAŞ ise Sporla Okuyoruz Projesi ile Malatya Okuyor Projesinin ötüştüğünü bu sayede öğrencilerin okuma seviyelerinin ve kitap sevgisinin artacağını bununda mutluluk verici olduğunu belirtti.
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56