ARGUVAN OKULLARINDA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI YAPILIP EĞİTİM VERİLDİ

Arguvan okullarında anaokulu, birinci ve ikinci kademede okuyan tüm öğrenciler, İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün diş hekimlerince ağız ve diş taramasından geçirildi.

ARGUVAN OKULLARINDA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI YAPILIP EĞİTİM VERİLDİ
Arguvan okullarında anaokulu, birinci ve ikinci kademede okuyan tüm öğrenciler, İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün diş hekimlerince ağız ve diş taramasından geçirildi.

Diş taramasının ardından tüm öğrencilere ayrıca diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. Tarama sonucunda gerekli görülen hastalar diş hastanelerine yönlendirildi.

Öğrencilere diş fırçalamanın önemi ve nasıl yapılması gerektiği konusunda eğitim verilerek, ağız ve diş konusunda bilgilendirme yapıldı. Tarama sonucunda öğrencilerin eğitim ile ağız ve diş sağlığı bilgileri artırılacak, doğru diş fırçalama yöntemi, diş ipi kullanma alışkanlığı kazandırılarak, yeterli ve dengeli beslenme konularında bilgilendirilerek, diş hekimi korkularının giderilmesi sağlanmıştır. Bilgilendirmelerde, bireylerin fiziksel sağlığı vücuttaki tüm organ ve dokuların sağlıklı olmasıyla mümkün olduğu, diş çürükleri ile diş eti hastalıklarının; kalp damar hastalıkları, yüksek tansiyon, kemik erimesi, şeker hastalığına ve mide rahatsızlıklarına neden olduğu vurgulandı.

Kaynak: Arguvan Kaymakamlığı web sitesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56