ARGUVAN STANDI MALATYA GÜNLERİNDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

7-10 Ekim 2010 tarihleri arasında Ankara’da “Malatya Günleri” düzenlendi. Etkinliğin amacı, genelde Malatya’nın tanıtımı, özelde ise ilçemiz Arguvan’ı en iyi şekilde tanıtmaktı.

ARGUVAN STANDI MALATYA GÜNLERİNDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
7-10 Ekim 2010 tarihleri arasında Ankara’da “Malatya Günleri” düzenlendi. Etkinliğin amacı, genelde Malatya’nın tanıtımı, özelde ise ilçemiz Arguvan’ı en iyi şekilde tanıtmaktı. Bu amaçla Arguvan Kaymakamı Mehmet MARAŞLI koordinesinde bir komisyon oluşturularak, gerekli görev dağılımları yapıldı. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin TAŞTAN da bu etkinliğe tam destek verdi. Hazırlıklar tamamlanarak etkinlikte Stand açıldı, Arguvan Atatürk İlköğretim Okulu müdürü Asker DOĞAN, Arguvan belediyesi personeli Özgür FİDAN, Arguvan Gençlik derneği Başkanı Önder ÇABUK ile Ankara Arguvanlılar Dernek başkanı Asım AYDOĞDU standı ziyaret edenleri karşılayıp bilgilendirdiler. Arguvan Kaymakamı Mehmet MARAŞLI etkinlik süresince ziyaretçilere Arguvan adına misafirperverlik örneği gösterdi.
Ankara’daki standın çok sayıda ziyaretçisi oldu. Arguvanlılar ve Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin TAŞTAN başta olmak üzere çok sayıda Bakan ve Malatya Milletvekilleri ile bürokratlar standı ziyaret ederek memnuniyetlerini bildirdiler. Malatya Valisi Dr. Ulvi SARAN birkaç defa misafirleri ile birlikte standı ziyaret etti. Eski Malatya Valilerinden Saffet Arıkan BEDÜK, Halil İbrahim DAŞÖZ ve yine Malatya Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR ile eski Belediye Başkanları da standı ziyaret edenler arasındaydı.
İlçemizin tanıtımı amacıyla açılan stand içinde Kültürümüzü-Tarihimizi anlatan araç gereçler sergilendi, türkülerimiz tanıtıldı. Stantda sergilenen malzemenin temin edilmesinde Eymir Köyü Dernek Başkanı Ersoy EREN ile Eymir Köyü muhtarı Abdullah TATAR ve Dr. Hasan Basri KILIÇ önemli destek verdiler. Kökboyalı el dokuması halı ve kilimlerin temin edilmesinde Arguvan Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Kazım GÜLCAN katkı sundu.
Bunların yanı sıra son yıllarda Arguvan çiftçisine dolayısıyla Arguvan ekonomisine önemli katkı sağlayan “ARGUVAN KAVUNU’’ temininde ilçe tarım müdürü destek verdi ziyaretçilere tanıtım amaçlı kavun ikram edildi. Stantta yapılan çalışmalarda Ankara Arguvanlılar Dernek başkanı Asım AYDOĞDU ve yönetim kurulu katkı sundular.
Bu etkinlikte genelde ilimizi, özeldeyse ilçemiz Arguvan’ı ciddi olarak temsil edildiği gözlerden kaçmadı. Etkinlik programında Arguvan Türküleri Gecesi düzenlendi, gecede Muharrem TEMİZ ve Önder ÇABUK katılımcılara dinleti sundular.
Arguvan standı ziyaretçi akınına uğradı rağbet gördü. Standın açık olduğu süreç içinde bazı ziyaretçilerde destek sunmak istediklerini belirttiler. Bunlardan Gülçin YENİAY Arguvan Atatürk İlköğretim Okuluna ve lise öğrencileri için 1 koli kitap gönderdi. Yine Sema Çifyıldız okulun adresini alarak maddi durumu iyi olmayan öğrencilere giyecek yardımında bulunacağını belirtti.
Bu etkinliğe katılanlar Arguvan’ın  en iyi şekilde temsil edilmesine katkı sunan etkinlik süresince her türlü fedakârlığı gösteren katılımcıların her yönü ile takdirini kazanan Arguvan Kaymakamı Mehmet MARAŞLI başta olmak üzere standın hazırlık aşamasından standın kapanışına kadar görev alan Arguvan Atatürk İlköğretim Okulu müdürü Asker DOĞAN Bilişim işlerinin düzenli ve zamanında yapılmasında çok önemli katkıları olan Arguvan belediyesi personeli Özgür FİDAN ve sazıyla katılımcılara doyumsuz anlar yaşatan Önder ÇABUK'a, Ankara Arguvanlılar Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU ile tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler. Bir sonraki etkinlikte görüşmek dileğinde bulundular. 

www.arguvanhaber.com 

Fotoğraflar:Özgür Fidan  Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56