ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ ERTELENDİ

Arguvan Belediye Başkanının önemli bir sağlık sorununun olması, Arguvan Vakfının kendi yerine kavuşabilmesi için gerekli maddi katkı sağlanması için çalışma yapılacağı neden gösterilerek 2013 yılında festival yapılmayacağı, açıklandı.

ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ ERTELENDİ
Festivalin resmi sorumluluğu Arguvan belediyesine aittir. Bu nedenle festivalin yapılması,ertelenmesi veya iptal edilmesi hususunda karar alma ve açıklama yapma yetkiside Arguvan belediyesinindir.

Buna rağmen rağmen Arguvan vakfından Arguvan Belediye Başkanının önemli bir sağlık sorununun olması, Arguvan Vakfının kendi yerine kavuşabilmesi için gerekli maddi katkı sağlanması için çalışma yapılacağı neden gösterilerek 2013 yılında festival yapılmayacağı, bu konuda tüm hemşehrilerin anlayış göstereceğinin umulduğu Arguvan Vakfı web sitesinde 19.02.2013 tarihinde açıklandı.
Festivalin ertelendiği  ilginç ve bir o kadarda düşündürücü olan aşağıdaki açıklama ile duyuruldu.
ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ 2014 YILINDA YAPILACAK

Arguvan Belediyesi, Arguvan Vakfı ve İstanbul’da bulunan Köy Derneklerinin ortakgörüşü ile 2013 yılında yapılacak olan Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin aşağıda belirtilen sebeplerden dolayı 2014 yılında yapılması benimsendi.
1. Arguvan Belediye Başkanımızın önemli bir sağlık sorununun olması,
      
2. Arguvan Vakfımızın yıllardan beri özlemini çektiği kendi yerine kavuşabilmesi için gerekli maddi katkı sağlanması konusunda çalışma yapılması.
    
2014 yılında yapılacak Festivalin içeriğinin zenginleştirilmesi ve  konseptinin geliştirilmesi, projeler üretilmesi konularında  aşağıdaki isimlerden oluşan  komisyon çalışma yapmak için görev almıştır.
          
          Rıza parlak
          Mehmet Uçar
          Azmi Tulunay
          Aziz Fidan
          Süleyman Kılıç
          Hakkı Genç
          Muharrem Arduç
          Adıgüzel Göksu
          Muharrem Korkmaz

Bu konuda tüm hemşehrilerimizin anlayış göstereceğini umuyor, 2014 yılında yapacağımız Festivalimizde buluşmak dileğiyle…
Kaynak: Arguvan Vakfı web sitesi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56