ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ HAKKINDA GAZETECİLER CEMİYETİNDE BASIN TOPLANTISI YAPILDI

8. Arguvan Türkü Festivali ile ilgili Malatya Gazeteciler Cemiyetinde bir basın toplantısı düzenlendi.

ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ HAKKINDA GAZETECİLER CEMİYETİNDE BASIN TOPLANTISI YAPILDI
8. Arguvan Türkü Festivaline bu yıl Yunanistan, Azerbeycan, Ermenistan ve Hindistan Halk Müziği ekipleri katılacak
 
Arguvan Türkü Festivaline hazır
24-25 Temmuz 2010 tarihlerinde düzenlenecek olan 8. Arguvan Türkü Festivali bu yıl Uluslar arası üne kavuşacak. Yunanistan, Azerbeycan, Ermenistan ve Hindistan’dan gelecek Halk Müziği ekipleri Türkü Festivaline renk katacak.
İstanbul’da bulunan Arguvan Vakfı ve Köy Dernekleri ile Arguvan Belediyesinin işbirliğiyle düzenlenecek Arguvan 8. Türkü Festivali’nin 24 Temmuz 2010 Cumartesi günü başlayacak. Festivale saat 16.00’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da katılacak.

CEMİYETTE BASIN TOPLANTISI
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Muharrem Temiz bir basın toplantısı yaptı. Başkan Taştan, Sevi, dostluk ve barışın renkleri Arguvan Türkü Festivalinde buluşacağını belirterek, “Arguvan türkülerinin ve kültürünün yaşatılmasında, Arguvanlı ve türkü dostlarının bir araya gelmesinde önemli bir yeri olan Festivali Vakıf ve Derneklerimizle gerçekleştireceğiz. Festivalimize Azerbaycan, Ermenistan, Hindistan ve Yunanistan’dan gelen kültür temsilcileri katılacaktır. Toplumsal barışın ele alınacağı Panel, Sokak Tiyatro gösterileri, Sinema gösterimi, resim sergisi ve Köy gezileri olacaktır” dedi. Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Festivalin onur konuğunun Arif Sağ olduğunu da vurgulayarak “Ulusal ve yerel sanatçı dostlarımızın katılımıyla gerçekleştirilecek festivalimize Arguvanlıları, Arguvan dostlarını tüm basın ve kamuoyunu davet ediyoruz” diye konuştu

ÇAYIRLI KÖYÜNDE BAŞLAYACAK
Arguvan türkü festivali 24 Temmuz 2010 Cumartesi günü saat 08.30-09.00 arası Çayırlı köyünde buluşma ve kahvaltı ile başlayacak. Daha sonra Koyuncu köyüne gezi düzenlenerek sokak tiyatro gösterisinin ardından öğle yemeğinden sonra Arguvan ilçesine dönülecek.

RESMİ AÇILIŞ SAAT 18.00’DE
Saat 16.00’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı Türkü Festivalinin açılış töreni saat 18.00’de yapılacak.İstiklal Marşı, Saygı duruşu, Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakıf Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan birer konuşma yapacaklar. Katılacak protokolde Festivalde konuşma yapacak.

ERMENİSTAN HALK MÜZİĞİ GURUBU KATILACAK
Arguvan Türkü Festivali Ermenistan Halk Müziği Gurubunun konseriyle başlayacak. Daha sonra sırasıyla Nurettin Rençber, Zeynep Karabab, Hindistan Terapi Gurubu, Zuhal, Ayla Karacan, Devrim Salman, Grup Mavra, Ahmet Turan Ercan, Karadeniz Rüzgarı Halk Oyunları ekibi, Tiyatro Gösterimi yapılacak.

PAZAR GÜNÜ PANEL’DE
ERTUĞRUL KÜRKÇÜ KONUŞACAK
Arguvan Türkü Festivalinin ikinci günüde Arguvan ilçesinde saat 15.00’de “Toplumsal Barış” konulu panel düzenlenecek. Hasan Aydın’ın Moderatör olacağı panelde Gazeteci-Yazar Ertuğrul Kürkçü, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Miyase İlknur, Birgün Gazetesi Yazarı Burhan Sönmez konuşmacı olacak.
Panelin ardından gece de Arif Sağ, Cengiz Özkan, Azerbaycan Halk Müziği Gurubu, Yunanistan Halk Müziği Gurubu, Haydar Ulaş, Yeni Nur Ada, Ali Özal, Seval Eroğlu, Semra Aslan, Metin Erbek, Barış Cirit, Tiyatro Gösterimi yapılacak. Bu arada Ali İhsan Gönül’de resim sergisi açacak.
Arguvan Türkü Festivaline 50’ye yakın kurum kuruluş ile işadamı ve esnaflar maddi desteklerde bulundu.

YOL TV YAYINLAYACAK
Bu Arada Arguvan Türkü Festivalini 24-25 Temmuz da 2 gün boyunca YOL TV naklen yayınlanacak.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NOT: Arguvan Türkü Festivaline gidecek basın mensupları için 24 Temmuz 2010 Cumartesi günü özel araç tahsis edileceğinden, gitmek isteyen gazetecilerin Malatya Gazeteciler Cemiyetinden bilgi alabilecek.
 

Kaynak: Vahap Güner- Foto: Rıza Parlak

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56