ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ YAPILDI

İki gün süren 9. Arguvan Uluslararası Türkü Festivali tamamlandı. Başarılı bir şekilde yapılan etkinliklere ve akşam programlarına yoğun katılım oldu.

ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ YAPILDI

İki gün süren 9. Arguvan Uluslararası Türkü Festivali  tamamlandı. Başarılı bir şekilde yapılan etkinliklere ve akşam programlarına yoğun katılım oldu.    

 
ÇAVUŞ KÖYÜNDE KAHVALTI: Doğal ve güzel bir ortamda Çavuş Köyü Muhtarlığı ve dernekleri tarafından hazırlanan kahvaltıya katılım yoğun oldu. Katılımcılar kahvaltıdan sonra köyü gezme fırsatı buldular.

BOZAN KÖYÜNDE ŞAH SULTAN DERGÂHI ZİYARETİ: Çavuş Köyü ziyareti tamamlandıktan sonra yine festival programında yer alan Bozan Köyündeki Şah Sultan Dergâhı ziyaret edildi. Bozan köyünde de Bozan Köyü Muhtarlığı ve derneği katılımcılara ikramlarda bulundular.
                                                                                       
TİYATRO GÖSTERİLERİ:Festival programı kapsamında yaklaşık bir haftadır köylerde oyunlar sergileyen İzmirYenikapıTiyatrosu gösterilerini Festival süresince ilçe merkezinde sürdürürken, çocukların oluşturduğu tiyatro topluluğu, sokak çocuklarının yaşamını anlatan bir oyun sergilediler.


ŞAİRLER BULUŞMASI
Halk Kültürünün şiire katkısı şairlerimizden şiirler Şairler Buluşması isimli etkinlikArife Kalender, Ahmet Telli, Haydar Ergülen, Betül Tarıman’ın katılımı ile yapıldı. Etkinlikte konuşmalar yapıldı. Şairler şiirlerinden örnekler sundular. 

NASIL BİR ANAYASA PANELİ 
İlgi ile izlenen Paneli Birsen Çolak Kıratlı yönetti Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu, 
Gazeteci Yazar Doçent Nuray Mert ve Araştırmacı Yazar Turan Eser konuşmacı olarak katıldılar.

FESTİVAL AÇILIŞI VE PROGRAMI Sunuculuğunu Birsen Çolak Kıratlının yaptığı Festival’in resmi açılışında Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş, Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ve Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı konuşma yaptılar.

CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, başta olmak üzere çok sayıda protokol ve festivale katıldılar.
 
Her yıl olduğu gibi yurt içinden ve yurt dışından yoğun katılımın olduğu festivalin iki günlük programında sanatçıların seslendirdiği türkülerle ve halaylarla festival geç saatlere kadar sürdü. Program Türkiyem TV tarafından canlı yayınlandı.

www.arguvanhaber.com

Fotograflar:Rıza ParlakYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56